Nowy Fiat Doblo - zdjęcia kabiny

Nowy Fiat Doblo
Nowy Fiat Doblo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 65 533 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5, mixt-5, rama-2, skrzynia-2
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zostanie wprowadzone na rynku na początku przyszłego roku. Nowe Doblo, podobnie jak poprzednik, powstawać ma w Turcji. Dzięki nowej plaftormie o rozstawie osi wynoszącym 2755 mm (największym w klasie), wielofunkcyjny Fiat ma cechować się obszernym wnętrzem, mieszczącym do siedmiu pasażerów oraz ogromnym bagażnikiem o pojemności 790 litrów. 

Pod maską Doblo pracować mają cztery jednostki napędowe (spełniają normy emisji spalin Euro IV i Euro V) do wyboru. Tylko jedna z nich, o mocy 95 koni mechanicznych, zasilana jest etyliną, natomiast trzy pozostałe to turbodiesle o mocy 90, 105 oraz 135 koni mechanicznych. W późniejszym terminie do gamy silników dołączy również Natural Power, zasilany albo benzyną, albo metanem. Standardowym wyposażeniem auta ma być system start/stop.

W zawieszeniu nowego Fiata zastosowano tradycyjne kolumny McPhersona z przodu oraz system bi-link, który jest kalibrowany w zależności od przeznaczenia samochodu - czy to wersja osobowa, czy też dostawcza. Doblo nie oszczędza na bezpieczeństwie, oferując systemy ABS, EBD, ESP z układem Hill Holder, pomagającym ruszać pod górkę.

Nowa plyta podłogowa oraz całkowicie nowo opracowana struktura karoserii sprawiają, że auto charakteryzować się ma wysokim poziomem bezpieczeństwa biernego. Pomocne w tym będą także poduszki powietrzne przednie oraz boczne, oferujące ochronę jednocześnie dla klatki piersiowej i głów pasażerów. Ponadto, klient będzie mógł sobie zażyczyć automatyczną klimatyzację z rozdziałem powietrza dla drugiego rzędu siedzeń, czujniki parkowania, tempomat oraz nawigację i system Blue&Me.

Fiat zaprezentował też dostawczą odmianę Doblo, dookreślaną przydomkiem Cargo. Auto ma mieć przestrzeń ładunkową o wielkości od 3,4 do 4,2 metrów kwadratowych oraz ładowność od 750 do 1000 kg. Do wyboru będzie siedem typów nadwozi, między innymi z krótkim i długim rozstawem osi, z dachem wysokim lub normalnym. 

  

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA