Nowy Fiat – Fiorino Qubo

Fiat Fiorino Qubo
Fiat Fiorino Qubo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 468 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Qubo, produkowane w tureckiej fabryce Fiata w Tofas (tutaj też powstaje Doblo), jest owocem współpracy Włochów z francuskim koncernem PSA. Auto, mierzące niecałe cztery metry długości oraz po 1,7 m szerokości i wysokości, przeznaczone jest dla niewielkich rodzin oraz młodych ludzi.

W swoim wnętrzu Qubo pomieści pięć osób i sporą liczbę bagażu. W standardowym położeniu tylnych siedzeń bagażnik ma pojemność 330 litrów do linii okien lub 650 litrów - mierzone po dach. Po wyjęciu tylnej kanapy, na przykład do garażu, pojemność przedziału bagażowego wzrasta do godnych odnotowania 2500 litrów.

Pod maską Qubo pracuje jeden z dwóch silników do wyboru. Pierwszy z nich to świetny 1,3-litrowy turbodiesel Multijet o mocy 75 koni mechanicznych. Jednostka ta współpracuje z 5-biegową skrzynią ręczną lub z sześciobiegową skrzynią zautomatyzowaną. Prędkość maksymalna w obu przypadkach wynosi 155 km/h, a średnie zużycie paliwa - 4,5 litra na 100 km.

Drugi w ofercie jest 1,4-litrowy silnik benzynowy, mobilizujący 73 konie mechaniczne mocy. Qubo z tą jednostką osiąga także 155 km/h, a jego średnie zużycie paliwa zamyka się w 7 litrach paliwa na 100 km. Fiat twierdzi, że to także idealna baza do zasilania gazem CNG.

Qubo oferowane będzie w dwóch odmianach wyposażenia - Active i Dynamic. W zależności od rynku, będą się one między sobą różnić specyfikacją, ale w podstawowym wyposażeniu znajdą się m.in. ABS z EBD, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego.

Fiat Qubo ma kosztować od 13 tysięcy euro. Na początku auto znajdzie się w sprzedaży we Francji, Austrii oraz Polsce. Więcej informacji na https://www.fiorinoqubo.com

Źródło: Fiat

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA