Nowy Ford B-Max już w Genewie (wideo)

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 024 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Ford B-MAX ma bazować na płycie podłogowej pięciodrzwiowej Fiesty. Samochód został wyposażony w dosyć niekonwencjonalny system otwierania drzwi, który pozbawił auto słupka B. Przednie drzwi otwierają się normalnie, natomiast tylne są odsuwane. Takie rozwiązanie sprawia, że wóz staje się bardziej praktyczny, a wsiadanie do niego jest dużo łatwiejsze.

Nowy Ford mierzy nieco ponad 4 metry długości czyli jest o 110 mm dłuższy od bratniej Fiesty i o tyle samo od niej wyższy. Producent zapewnia, że we wnętrzu spokojnie znajdzie miejsce 5 osób. Siedzenia będą dzielone w stosunku 60/40, a w wyposażeniu pojazdu koncepcyjnego znajdziemy m.in. panoramiczny dach. W drzwiach nie znajdziemy za to klamek - ich funkcje spełniają przyciski na pilocie.

Co pod maską? Tutaj kolejna nowość. Ford zastosował w minivanie 3-cylindrową jednostkę o pojemności zaledwie jednego litra wykorzystującą technologię EcoBoost. Motor wyposażony jest w turbosprężarkę, bezpośredni wtrysk paliwa oraz system zmiennych faz rozrządu co pozwala na ograniczenie spalania i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jak mówi Stephen Odell - szef Forda w Europie - nowy B-Max ma być ciekawym rozwiązaniem dla klientów szukających kompaktu, który łączyłby ciekawą stylistykę z dużą dozą praktyczności. Zatem szykuje nam się interesujący rywal dla Opla Merivy. Produkcyjną wersję zobaczymy za dwa lata, natomiast my czekamy już z niecierpliwością na salon w Genewie, który otworzy swoje bramy dla dziennikarzy już dziś ...

Patryk Rudnicki

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA