[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Nowy Ford Edge po face liftingu

Ford Edge przeszedł kurację odmładzającą i w tej wersji zaprezentuje się podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Genewie.

Ford Edge 2018 Ford Edge 2018

Odświeżony Ford Edge był już pokazywany podczas salonu samochodowego w Detroit, w styczniu tego roku, ale dopiero teraz, na targi w Genewie, zaplanowana została jego oficjalna europejska premiera. Co zmieniło się w tym dużym SUV-ie?

Na pierwszy rzut oka widać zupełnie nowy przód. Inny jest kształt atrapy chłodnicy, którą rozciągnięto mocniej na boki i oddzielono wizualnie od kloszy reflektorów. Sprawia to wrażenie, jakby światła znajdowały się teraz sporo wyżej, niż wcześniej.

REKLAMA

Ford Edge 2018 Ford Edge 2018

Zmiany stylistyczne zaszły tez z tyłu samochodu. Zmieniona jest tu klapa bagażnika oraz zderzak, a klosze lamp mają nowy kształt i nie są już połączone świetlną listwą.

Co nowego w kabinie? Tutaj zmian stosunkowo niewiele, ale czujne oko zauważy wprowadzenie pokrętła do zmiany biegów dla skrzyni automatycznej, a także w pełni konfigurowalny ekran w miejscu tradycyjnych zegarów.

REKLAMA

Ford Edge 2018 Ford Edge 2018

W wyposażeniu opcjonalnym znajdzie się m.in. bezprzewodowa ładowarka do smartfonów oraz wysokiej klasy 1000-watowy sprzęt audio Bang & Olufsen z dźwiękiem dostrojonym specjalnie do wnętrza tego modelu. System SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym zapewni natomiast łączność ze światem w czasie podróży.

W wersji wyposażenia ST-Line Ford Edge będzie bardziej stylowy, z czarnym wykończeniem grilla i nowym kolorem nadwozia, a także 20-calowymi obręczami kół. W kabinie natomiast znajdą się aluminiowe pedały i sportowe fotele Miko-Dinamica.

REKLAMA

Ford Edge 2018 Ford Edge 2018

Ford Edge, wraz z face liftingiem, zyskał szereg systemów wspierających kierowcę, w tym system hamowania po kolizjach, układ wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkód i adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania oraz asystentem utrzymywania na pasie ruchu.

Pod maskę odświeżonego Forda Edge trafi nowy silnik EcoBlue o pojemności 2 litrów. Diesel generuje moc 238 koni mechanicznych, wykorzystując doładowanie Bi-Turbo, dzięki któremu zoptymalizowano wielkość momentu obrotowego, dostępnego w dolnym zakresie prędkości obrotowych.

REKLAMA

Ford Edge 2018 Ford Edge 2018

Będą też dwie słabsze odmiany silnika 2.0 EcoBlue - jedna o mocy 150 KM, a druga 190-konna.

Więcej szczegółów poznamy już niebawem, podczas salonu samochodowego w Genewie, gdzie Ford wystawi odświeżonego Edge'a. Nowy SUV trafi do sprzedaży w Europie jeszcze w tym roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 188 390 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij