REKLAMA

Nowy Ford Fiesta ST już w Polsce

Ford Fiesta ST nowej generacji jest godnym następcą Fiesty ST200. Mocny silnik, dyferencjał o ograniczonym poślizgu czy chronione patentem sprężyny zawieszenia to tylko niektóre elementy, mające wynieść model na pozycję lidera w segmencie.

Ford Fiesta ST
Ford Fiesta ST
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Do napędu nowej Fiesty ST służy turbodoładowany, benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 200 KM przy 6000 obr./min. Moment obrotowy, sięgający 290 niutonometrów między 1600 a 4000 obr./min, pozwala uzyskać przyspieszenie od 0 do "setki" w czasie 6,5 sekundy. Maksymalna prędkość to 232 km/h.

REKLAMA

W nowej Fieście ST po raz pierwszy istnieje możliwość wyboru trybów jazdy, umożliwiających skonfigurowanie ustawień silnika, układu kierowniczego i kontroli stabilności w ustawieniach Normalnym, Sportowym i Torowym.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta ST
Ford Fiesta ST

Opcjonalna kontrola startu pomaga dodatkowo w osiąganiu powtarzalnych, szybkich startów na torze, a funkcja ta jest wspierana przez specjalny wyświetlacz graficzny znajdujący się w zestawie wskaźników.

Po raz pierwszy w modelu Fiesta ST oferowany jest też opcjonalny mechanizm różnicowy o mechanicznie ograniczonym poślizgu (LSD), który optymalizuje przyczepność na zakrętach.

REKLAMA

Ford Fiesta ST
Ford Fiesta ST

To nie koniec nowości, bo pierwsze w tym segmencie są także, opatentowane przez Forda, sprężyny o zmiennym kierunku działania. Dają one możliwość ostrzejszego pokonywania zakrętów i lepsze wyczucie zachowania tylnej osi.

Nowa Fiesta ST jest dostępna w wersji trzydrzwiowej lub pięciodrzwiowej, z 17- lub 18-calowymi obręczami kół. Dostępne kolory zewnętrzne, to Frozen White, Magnetic, Moondust Silver, Performance Blue, Race Red, Shadow Black, Silver Fox, a wnętrze standardowo wyposażone jest w sportowe fotele Recaro, gałkę dźwigni zmiany biegów ST i spłaszczoną u dołu kierownicę z obszyciem, które powtórzono na skórzanych mieszkach dźwigni hamulca ręcznego i dźwigni zmiany biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta ST
Ford Fiesta ST

W wyposażeniu standardowym znajduje się system łączności SYNC 3 z ekranem 6,5-calowym lub opcjonalnym 8-calowym, zestaw audio klasy premium B&O PLAY, a także rozwiązania wspomagające kierowcę, jak pomoc w utrzymaniu się na pasie ruchu i system rozpoznawania znaków drogowych.

Cena nowego Forda Fiesty ST w Polsce zaczyna się od 84 750 zł za wersję ST1 z klimatyzacją i systemem multimedialnym SYNC 3.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA