[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Ford Fiesta ST już w Polsce

Ford Fiesta ST nowej generacji jest godnym następcą Fiesty ST200. Mocny silnik, dyferencjał o ograniczonym poślizgu czy chronione patentem sprężyny zawieszenia to tylko niektóre elementy, mające wynieść model na pozycję lidera w segmencie.

Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST

Do napędu nowej Fiesty ST służy turbodoładowany, benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 200 KM przy 6000 obr./min. Moment obrotowy, sięgający 290 niutonometrów między 1600 a 4000 obr./min, pozwala uzyskać przyspieszenie od 0 do "setki" w czasie 6,5 sekundy. Maksymalna prędkość to 232 km/h.

W nowej Fieście ST po raz pierwszy istnieje możliwość wyboru trybów jazdy, umożliwiających skonfigurowanie ustawień silnika, układu kierowniczego i kontroli stabilności w ustawieniach Normalnym, Sportowym i Torowym.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST

Opcjonalna kontrola startu pomaga dodatkowo w osiąganiu powtarzalnych, szybkich startów na torze, a funkcja ta jest wspierana przez specjalny wyświetlacz graficzny znajdujący się w zestawie wskaźników.

Po raz pierwszy w modelu Fiesta ST oferowany jest też opcjonalny mechanizm różnicowy o mechanicznie ograniczonym poślizgu (LSD), który optymalizuje przyczepność na zakrętach.

REKLAMA

Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST

To nie koniec nowości, bo pierwsze w tym segmencie są także, opatentowane przez Forda, sprężyny o zmiennym kierunku działania. Dają one możliwość ostrzejszego pokonywania zakrętów i lepsze wyczucie zachowania tylnej osi.

Nowa Fiesta ST jest dostępna w wersji trzydrzwiowej lub pięciodrzwiowej, z 17- lub 18-calowymi obręczami kół. Dostępne kolory zewnętrzne, to Frozen White, Magnetic, Moondust Silver, Performance Blue, Race Red, Shadow Black, Silver Fox, a wnętrze standardowo wyposażone jest w sportowe fotele Recaro, gałkę dźwigni zmiany biegów ST i spłaszczoną u dołu kierownicę z obszyciem, które powtórzono na skórzanych mieszkach dźwigni hamulca ręcznego i dźwigni zmiany biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta ST Ford Fiesta ST

W wyposażeniu standardowym znajduje się system łączności SYNC 3 z ekranem 6,5-calowym lub opcjonalnym 8-calowym, zestaw audio klasy premium B&O PLAY, a także rozwiązania wspomagające kierowcę, jak pomoc w utrzymaniu się na pasie ruchu i system rozpoznawania znaków drogowych.

Cena nowego Forda Fiesty ST w Polsce zaczyna się od 84 750 zł za wersję ST1 z klimatyzacją i systemem multimedialnym SYNC 3.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij