Nowy Ford Fiesta ST - trzy cylindry, 200 KM

Już za kilka dni w Genewie poznamy odświeżonego hot-hatcha od Forda. Model Fiesta ST ma teraz pod maską trzycylindrowy silnik EcoBoost 1.5, który oferuje 200 KM maksymalnej mocy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ford zrobił małą rewolucję pod maską nowej Fiesty ST. Do tej pory pracował tam silnik 1.6 o mocy 182 KM, a dopiero topowa wersja ST200 oferowała 200 KM maksymalnej mocy. W nowym modelu pojawiła się mniejsza konstrukcja EcoBoost 1.5, składająca się z trzech "garów".

REKLAMA

Inżynierowie zadbali o to, żeby zrekompensować utratę jednego cylindra wyższą mocą i osiągami. Nowa konstrukcja oferuje 200 KM maksymalnej mocy i 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mała Fiesta rozpędza się o 0 o 100 km/h w 6,7 sekundy. Podczas spokojnej jazdy silnik EcoBoost potrafi dezaktywować jeden cylinder i pracować na dwóch, co z pewnością wpłynie na zużycie paliwa.

REKLAMA

REKLAMA

Oprócz zmiany silnika pojawiło się kilka modyfikacji w wyglądzie zewnętrznym. Nowa Fiesta ST otrzymała jeszcze bardziej agresywny wygląd. Do tego na pokładzie pojawił się system multimedialny Sync3 z dużym, 8-calowym ekranem dotykowym. Kierowca może wybierać jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Sport, Track. Zmiana ustawień wpływa na reakcję na gaz, układ kierowniczy oraz dźwięk silnika, który jest wspomagany przez system Electronic Sound Enhancement.

Nie zabraknie inteligentnych systemów asystujących kierowcę oraz rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Wersja ST ma w standardzie sportowe fotele przygotowane przez Recaro.

Nowa Fiesta zadebiutuje podczas targów w Genewie, ale w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec tego roku. Auto będzie dostępne w wersji trzy- i pięciodrzwiowej.

Zobacz także:
REKLAMA