[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowy Ford Fiesta ST - trzy cylindry, 200 KM

Już za kilka dni w Genewie poznamy odświeżonego hot-hatcha od Forda. Model Fiesta ST ma teraz pod maską trzycylindrowy silnik EcoBoost 1.5, który oferuje 200 KM maksymalnej mocy.

Ford zrobił małą rewolucję pod maską nowej Fiesty ST. Do tej pory pracował tam silnik 1.6 o mocy 182 KM, a dopiero topowa wersja ST200 oferowała 200 KM maksymalnej mocy. W nowym modelu pojawiła się mniejsza konstrukcja EcoBoost 1.5, składająca się z trzech "garów".

Inżynierowie zadbali o to, żeby zrekompensować utratę jednego cylindra wyższą mocą i osiągami. Nowa konstrukcja oferuje 200 KM maksymalnej mocy i 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mała Fiesta rozpędza się o 0 o 100 km/h w 6,7 sekundy. Podczas spokojnej jazdy silnik EcoBoost potrafi dezaktywować jeden cylinder i pracować na dwóch, co z pewnością wpłynie na zużycie paliwa.

REKLAMA

REKLAMA

Oprócz zmiany silnika pojawiło się kilka modyfikacji w wyglądzie zewnętrznym. Nowa Fiesta ST otrzymała jeszcze bardziej agresywny wygląd. Do tego na pokładzie pojawił się system multimedialny Sync3 z dużym, 8-calowym ekranem dotykowym. Kierowca może wybierać jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Sport, Track. Zmiana ustawień wpływa na reakcję na gaz, układ kierowniczy oraz dźwięk silnika, który jest wspomagany przez system Electronic Sound Enhancement.

Nie zabraknie inteligentnych systemów asystujących kierowcę oraz rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Wersja ST ma w standardzie sportowe fotele przygotowane przez Recaro.

Nowa Fiesta zadebiutuje podczas targów w Genewie, ale w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec tego roku. Auto będzie dostępne w wersji trzy- i pięciodrzwiowej.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij