Nowy Ford Focus RS będzie miał 350 KM?

Irlandzki wydział Forda podał, że Focus RS będzie miał 350 KM, a kilka dni później tę informację potwierdził Ford z Hiszpanii. Czy tak jest naprawdę?

Nowy Ford Focus RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Po podaniu informacji, że nowy Ford Focus RS rzekomo ma 350 KM, Irlandzki przedstawiciel marki sprostował, że dane mogą być niedokładne. Trochę to dziwne, że po podaniu takiej informacji przez Forda, rzecznik marki temu zaprzeczył. Być może otrzymał reprymendę od Forda za zbyt szybkie podanie mocy silnika.

REKLAMA

Kilka dni później pojawiła się wiadomość od hiszpańskiej filii Forda, potwierdzająca moc RS-a. Jedyną oficjalną informację jaką uzyskaliśmy podczas targów w Genewie było zeznanie jednego z przedstawicieli marki, który mówił, że Focus RS będzie miał grubo ponad 320 KM, uzyskanych z 2,3-litrowego silnika EcoBoost, zapożyczonego z Mustanga. Moment obrotowy będzie prawdopodobnie wyższy od 433 Nm w Mustangu.

Jak będzie naprawdę? Informacje od Irlandzkich i Hiszpańskich przedstawicieli marki zdają się być autentyczne, ale na oficjalne stanowisko Forda trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA