Nowy Ford Focus ST – najmocniejsze ST w historii Forda

Ford Focus ST
Ford Focus ST
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Znakomite osiągi i świetny wygląd - nie ma się co dziwić, że Ford podjął decyzję, aby z nowego Focusa ST uczynić "pierwszy globalny performance car" spod znaku błękitnego owalu. Ford Focus ST będzie oferowany na 40 rynkach od USA, przez Europę aż po Azję, wszędzie w identycznej specyfikacji zawieszania, układu kierowniczego, hamulców. Na wszystkich rynkach z 6-biegową mechaniczną przekładnią, co zwłaszcza dla Amerykanów - znanych z upodobania do automatycznych skrzyń biegów - będzie stanowiło spore wyzwanie.

 

Nowy Ford Focus ST jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych - jako 5-drzwiowy hatchback oraz kombi. Ceny w Polsce startują od 115 300 zł za hot-hatch'a. Do "hot-kombi" trzeba dopłacić 3800 zł.

W porównaniu z silnikiem poprzedniego Focusa ST w silniku nowego ubyło pół litra pojemności skokowej i jeden cylinder. Rzędowa czwórka potrafi brzmieć jednak bardzo rasowo - wszystko zależy od kierowcy, który prawą stopą reguluje głośność i melodię jednostki napędowej. Specjalna membrana zastosowana przy układzie dolotowym i przepustnica dbają o to, aby za pośrednictwem dodatkowego kanału dźwięk pracy silnika docierał bezpośrednio do przedziału pasażerskiego.

Wrażenia z jazdy nowym Fordem Focusem ST - już w najbliższym wydaniu "auto motor i sport."

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA