Nowy Ford Focus na pierwszym zdjęciu

Ford pokazał pierwsze oficjalne zdjęcie nowej generacji Focusa. Wciąż mocno zamaskowany kompakt będzie miał zupełnie nową sylwetkę.

Ford Focus czwartej generacji
Ford Focus czwartej generacji

Czwarta generacja Forda Focusa zbliża się wielkimi krokami. Oficjalna prezentacja nastąpi w 2018 roku, ale już teraz Ford zaczyna podgrzewanie emocji. W tym celu pokazane zostało pierwsze zdjęcie w kolorowym kamuflażu, z grą słów #TimeToFocus napisaną na boku.

REKLAMA

Oficjalnych informacji mamy wciąż bardzo niewiele. Wiadomo, że nowa generacja Forda Focusa będzie miała wymiary zbliżone do obecnej. Zwiększy się natomiast rozstaw osi, dzięki czemu w kabinie będzie więcej miejsca.

Nowy Focus będzie miał zmienioną stylistykę. Sylwetka jest bardziej zwarta, przypominająca Fiata Tipo czy Hyundaia i30 - przynajmniej na pierwszym zdjęciu. Samochód ma być też bardziej opływowy, nad czym pracował w pocie czoła sztab specjalistów od aerodynamiki.

REKLAMA

REKLAMA

W gamie nowego Forda Focusa pojawi się co najmniej kilka odmian. Podobnie jak w przypadku nowej Fiesty zobaczymy uterenowioną wersję Active, wpisującą się w trendy popularności SUV-ów i crossoverów. Pojawiają się głosy, że Focus Active otrzyma opcjonalnie napęd na cztery koła zapożyczony z obecnej generacji... Focusa RS.

Poza uterenowionym Focusem Active zobaczymy oczywiście odmianę ST-Line oraz topową wersję Vignale. Można się też w przyszłości spodziewać sportowych wariantów ST i RS, ale to póki co daleka i nieznana przyszłość.

W kabinie pojawi się oczywiście system informacyjno-rozrywkowy SYNC3, z dużym ekranem wbudowanym na samej górze konsoli środkowej. Lepszej jakości mają być materiały wykończeniowe, dające namiastkę segmentu "premium".

REKLAMA

Co pod maską? Podstawową jednostką napędową ma być trzycylindrowy silnik 1.0 EcoBoost, a powyżej niego w cenniku widnieć będzie odmiana EcoBoosta o pojemności 1,5 litra. Wśród benzynowych jednostek, na niektórych rynkach pojawi się jeszcze 2-litrowa "benzyna".

Wśród jednostek Diesla znajdą się jednostki o pojemności 1,5 litra i 2 litrów. Dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna będzie jedną z opcji.

Kiedy zobaczymy nową generację Forda Focusa? Przypuszczalnie oficjalny debiut samochodu odbędzie się podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie, a sprzedaż ruszy jeszcze w 2018 roku.

REKLAMA

REKLAMA