Nowy Ford Focus – premiera w 2018

Nowa odsłona popularnego kompakta będzie większa i lżejsza niż dotychczasowy model. Na pokładzie pojawi się nowe urządzenie multimedialne. Mamy pierwsze zdjęcia zamaskowanego egzemplarza.

Ford Focus
Ford Focus
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kompaktowy Ford będzie nadal oferowany jako pięciodrzwiowy hatchback, kombi oraz sedan. Nowa odsłona Focusa zachowa proporcje aktualnego modelu, ale zwiększy się rozstaw osi, dzięki czemu przybędzie miejsca w kabinie. Poza tym auto będzie dłuższe i szersze. Wersja kombi będzie dłuższa od obecnej o 10 cm, dzięki czemu zwiększy się przestrzeń ładunkowa z obecnych 490 aż do 600 litrów. Nowy model ma rywalizować z VW Golfem Variantem oraz Hyundaiem i30 Wagon, których bagażniki są podobnej wielkości. Do tego czwarta generacja Focusa schudnie o ok. 50 kg w stosunku do wcześniejszego wcielenia.

REKLAMA

Na liście wyposażenia opcjonalnego będą dostępne w pełni LED-owe reflektory. Samochód otrzyma nowy system multimedialny SYNC 3. Kształt deski rozdzielczej i centralnie umieszczony ekran nawigacji przypomina nowe wcielenie Fiesty, które zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku. Kompaktowy Ford otrzyma szereg asystentów jazdy i systemów bezpieczeństwa. Poprawi się też jakość materiałów użytych do wykonania wnętrza.

Do gamy jednostek napędowych trafi m.in. 3-cylindrowy benzynowy Ecoboost z systemem odłączania jednego z cylindrów, co zapewni mniejsze zużycie paliwa o 6 procent. Mocniejsze silniki będą połączone z 8-biegową skrzynią automatyczną. W ofercie powinna się znaleźć również odmiana hybrydowa.

Nie zabraknie też sportowych odmian - ST i RS. Słabsza otrzyma 2-litrowy turbodoładowany motor benzynowy o mocy około 275 KM. Napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś. Topowa wersja RS będzie wyposażona w napęd 4x4. Nie jest jeszcze znana moc silnika.

Nowa generacja Forda Focusa zadebiutuje na początku przyszłego roku. Samochód ma kosztować od 17 000 Euro.

Zobacz także:
REKLAMA