[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Nowy Ford Focus – premiera w 2018

Nowa odsłona popularnego kompakta będzie większa i lżejsza niż dotychczasowy model. Na pokładzie pojawi się nowe urządzenie multimedialne. Mamy pierwsze zdjęcia zamaskowanego egzemplarza.

Ford Focus Ford Focus

Kompaktowy Ford będzie nadal oferowany jako pięciodrzwiowy hatchback, kombi oraz sedan. Nowa odsłona Focusa zachowa proporcje aktualnego modelu, ale zwiększy się rozstaw osi, dzięki czemu przybędzie miejsca w kabinie. Poza tym auto będzie dłuższe i szersze. Wersja kombi będzie dłuższa od obecnej o 10 cm, dzięki czemu zwiększy się przestrzeń ładunkowa z obecnych 490 aż do 600 litrów. Nowy model ma rywalizować z VW Golfem Variantem oraz Hyundaiem i30 Wagon, których bagażniki są podobnej wielkości. Do tego czwarta generacja Focusa schudnie o ok. 50 kg w stosunku do wcześniejszego wcielenia.

Na liście wyposażenia opcjonalnego będą dostępne w pełni LED-owe reflektory. Samochód otrzyma nowy system multimedialny SYNC 3. Kształt deski rozdzielczej i centralnie umieszczony ekran nawigacji przypomina nowe wcielenie Fiesty, które zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku. Kompaktowy Ford otrzyma szereg asystentów jazdy i systemów bezpieczeństwa. Poprawi się też jakość materiałów użytych do wykonania wnętrza.

REKLAMA

Do gamy jednostek napędowych trafi m.in. 3-cylindrowy benzynowy Ecoboost z systemem odłączania jednego z cylindrów, co zapewni mniejsze zużycie paliwa o 6 procent. Mocniejsze silniki będą połączone z 8-biegową skrzynią automatyczną. W ofercie powinna się znaleźć również odmiana hybrydowa.

Nie zabraknie też sportowych odmian - ST i RS. Słabsza otrzyma 2-litrowy turbodoładowany motor benzynowy o mocy około 275 KM. Napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś. Topowa wersja RS będzie wyposażona w napęd 4x4. Nie jest jeszcze znana moc silnika.

Nowa generacja Forda Focusa zadebiutuje na początku przyszłego roku. Samochód ma kosztować od 17 000 Euro.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 220 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij