REKLAMA

Nowy Ford Focus przyłapany bez kamuflażu

Nowa generacja Forda Focusa zbliża się wielkimi krokami. Producent nie pokaże jej jednak na salonie w Genewie, a na osobnej prezentacji, zaplanowanej na kwiecień.

Ford Focus czwartej generacji
Ford Focus czwartej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nie tak dawno temu Ford zaczął podgrzewać atmosferę przed oficjalną prezentacją nowej generacji Focusa, publikując oficjalne zdjęcie wciąż mocno zamaskowanego kompaktu (widoczne powyżej). Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie, z którego producent raczej nie jest zadowolony.

Fotografia wykonana została podczas kręcenia klipów reklamowych nowego Focusa. Widać na niej zupełnie odsłonięte auto, ustawione bokiem. Zdjęcie zobaczycie, klikając poniżej w facebookowy post, zamieszczony przez węgierską stronę vezess.hu.

Focus nowej generacji będzie miał bardziej zwartą sylwetkę, z kształtem tylnej części podobnym nieco do Mercedesa Klasy A. Z przodu pojawią się światła z kloszami zachodzącymi daleko na błotnik.

REKLAMA

REKLAMA

Z boku uwagę zwraca unosząca się za środkowym słupkiem dolna linia okien, co wraz z opadającą ku tyłowi linią dachu dodaje sylwetce charakteru. Ciekawie wygląda też muskularne przetłoczenie nad tylnym kołem.

Widoczna na zdjęciu wersja to zapewne model w odmianie ST lub przynajmniej ST-Line, na co wskazuje zarówno pokaźnych rozmiarów lotka nad tylna szybą, jak i tylny zderzak z elementem wyglądającym na dyfuzor.

REKLAMA

Pod linkiem dostępnym na Facebooku, na drugim zdjęciu, widoczny jest drugi egzemplarz, tym razem z kolorze czarnym, z zupełnie innymi felgami. Ten samochód jest jednak zasłonięty czarną płachtą, ale chromowana listwa biegnąca nad progiem może sugerować, że tu z kolei mamy do czynienia z luksusową wersją Vignale.

Prezentacja nowej generacji Forda Focusa zaplanowana jest na kwiecień. Wtedy też poznamy więcej szczegółów. Wiemy, że oprócz hatchbacka Focus będzie dostępny jako kombi, a w dalszej kolejności również jako uterenowiony Focus Active - na wzór Fiesty, czy pokazanego niedawno Ka+.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA