REKLAMA

Nowy Ford Focus - znamy polską cenę

Ford Focus nowej generacji został niedawno oficjalnie zaprezentowany. Teraz polski importer podaje pierwsze przymiarki cenowe. Ile kosztuje Focus "czwórka"?

Ford Focus ST-Line 2018 Materiały prasowe
Ford Focus ST-Line 2018

Ford Polska wprowadza do swojej oferty nowego Forda Focusa. Nowa generacja modelu będzie dostępna w naszym kraju w dwóch wersjach nadwoziowych - jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi.

Klienci będą mieć do wyboru kilka wersji wyposażeniowych. Gamę otwiera wersja Trend, w standardzie której znajdują się między innymi:

  • Klimatyzacja manualna,
  • Radioodtwarzacz CD/MP3 Myconnection z wyświetlaczem 4,2" (6 głośników, Bluetooth, USB),
  • Światła do jazdy dziennej LED,
  • Przednie światła przeciwmgielne z obramowaniem w kolorze chromu,
  • System Pre-Collision Assist z systemem aktywnego hamowania (system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami - zawiera: Forward Collision Warning, Dynamic Brake Support, Automated Emergency Braking. Działa również po zmroku, jest w stanie wykryć motocyklistów,
  • Lane Keeping Alert - system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu,
  • Inteligentny ogranicznik prędkości.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Focus Vignale 2018 Materiały prasowe
Ford Focus Vignale 2018

W ofercie dostępne będą również: stylowa wersja Titanium, sportowa ST-Line, ekskluzywny Focus Vignale i po raz pierwszy jako crossover - Focus Active.

Opcje układu napędowego obejmować będą kolejną, zoptymalizowaną wersję wielokrotnie nagradzanego silnika EcoBoost o pojemności 1,0 litra i nowy 1,5-litrowy silnik benzynowy EcoBoost.

REKLAMA

Ford Focus Kombi 2018 Materiały prasowe
Ford Focus Kombi 2018

Oba silniki zostały wyposażone w pierwszy w branży system dezaktywacji jednego z cylindrów trzycylindrowych silników Forda. Nowe 1,5-litrowe jednostki EcoBlue oraz znane już 2,0-litrowe silniki EcoBlue mają być bardzo oszczędne, a nowa inteligentna ośmiostopniowa przekładnia automatyczna dostosowuje zmiany biegów do stylu jazdy i jest sterowana za pomocą wygodnego pokrętła zmiany biegów.

Inauguracyjna cena promocyjna pięciodrzwiowego hatchbacka dla klientów detalicznych, w wersji Trend z silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM i ręczną skrzynią biegów, wynosić będzie 63 900 złotych brutto.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Focus Active 2018 Materiały prasowe
Ford Focus Active 2018

Przypomnijmy, że nowy Ford Focus został zbudowany na platformie C2, która daje duże możliwości zarówno aranżacji przestrzeni w kabinie, jak i pozwoliła na znaczne obniżenie masy. Czwarta generacja Focusa jest nawet o 88 kilogramów lżejsza od trzeciej, a to bardzo dużo.

Jeśli chodzi o wersje silnikowe dostępne w Europie, to będą nimi dwa silniki benzynowe w kilku odmianach mocy oraz dwa diesle o różnej mocy.

REKLAMA

Ford Focus 2018 Materiały prasowe
Ford Focus 2018

Wśród benzynowych opcji mamy 1-litrowy EcoBoost o mocy 85 KM, 100 KM i 125 KM oraz 1,5-litrowy EcoBoost z systemem odłączania cylindrów, dysponujący mocą 150 lub 182 KM.

Z kolei diesle to jednostki EcoBlue. 1,5-litrowa ma moc 95 KM lub 120 KM, obie dysponujące 300 Nm momentu obrotowego. Większy motor to 2-litrowy diesel o mocy 150 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Po raz pierwszy w wysokoprężnych Fordach zastosowano tu stalowe tłoki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA