Nowy Ford Tourneo Custom - 9-osobowa limuzyna

Ford przeprowadził face lifting modelu Tourneo Custom, polegający na odświeżeniu wyglądu i przeprojektowaniu kabiny.

Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 187 808 PLN
Dostępne nadwozia: van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Ford Tourneo Custom oferuje miejsce dla dziewięciu osób. Teraz pasażerowie będą mogli poczuć się bardziej dopieszczeni, jako że tym modelem producent robi ukłon w stronę klientów biznesowych, potrzebujących wygodnego i eleganckiego środka transportu.

REKLAMA

Nowy Tourneo Custom nie jest jednak wyłącznie "limuzyną", bo dobrze mają się w nim poczuć osoby poszukujące namiastki luksusu w codziennym użytkowaniu.

Producent z dumą pisze o zmianach, jakie zaszły w kabinie. Znalazły się tam materiały tapicerskie wysokiej jakości, które dobrze wyglądają i mają być przyjemne w dotyku. Poza tym w aucie zamontowano indywidualne fotele, które można ustawić przodem do siebie, kiedy pasażerowie czują potrzebę rozmowy. Mogą to być konferencje w drodze na spotkanie lub po prostu rozmowa w czasie wakacyjnej podróży.

W nowym Tourneo Customie pojawił się nowy system informacyjno-rozrywkowy Sync3. Jest więcej systemów wspierających kierowcę i bezpieczeństwo podróżowania. Znacznie poprawiono wyciszenie wnętrza, pozwalając na komfortową jazdę i spokojną rozmowę.

Zmiany zewnętrzne miały upodobnić Tourneo Customa do innych modeli Forda. Przeprojektowane zostały reflektory, wraz z diodowymi światłami do jazdy dziennej, a grill jest większy i bardziej wyrazisty.

Pod maskę nowego Forda Tourneo Custom trafia 2-litrowy silnik Diesla EcoBlue o mocy 105, 130 lub 170 KM. Jak podaje producent, udało się w nich zmniejszyć poziom zużycia paliwa - nawet o 13 proc. Z kolei moment obrotowy w niskim zakresie obrotów jest teraz wyższy o 20 proc., zwiększając elastyczność jednostki.

Wśród opcji znajdziemy między innymi sześciobiegową przekładnię automatyczną SelectShift, zestaw 17-calowych felg z lekkich stopów czy wyjątkowe w tej klasie aut pneumatyczne zawieszenie tylne.

REKLAMA