Nowy Golf – więcej szczegółów!

Volkswagen Golf VI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sprzedaż szóstej generacji auta rozpocznie się na niemieckim rynku już w październiku. Najtańsza wersja ma kosztować 16 500 euro, czyli tylko o 200 euro więcej niż model schodzący właśnie z rynkowej sceny.

Pod maską Golfa pracować może cała armia silników wysokoprężnych i benzynowych. Turbodiesle będą wyposażone w układ wtrysku typu common-rail.

Początkowo w ofercie będą tylko dwie jednostki 2.0 TDI (z Common Rail) o mocach 110 lub 140 koni mechanicznych, a potem dołączą do nich kolejne, dzięki czemu ich moc zamykać się będzie w granicach od 90 do 170 koni mechanicznych. 

Po benzynowej stronie oferty znajdą się silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, czyli FSI i z wtryskiem wielopunktowym. Podstawowy, najsłabszy silnik 1,6-litrowy wyciska moc 80 lub 102 koni mechanicznych. 1,4 TSI dostępny jest w wariantach 122- i 160-konnym.

W późniejszym terminie pojawią się zapewne mocniejsze odmiany auta. Do wyboru będą też skrzynie biegów mechaniczne pięciobiegowe, sześciobiegowe lub skrzynie DSG o sześciu, a nawet siedmiu przełożeniach.

Źródło: auto motor und sport

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA