Nowy Hyundai – H1

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wyglądem zewnętrznym przypomina vany w większym rozmiarze. H1 wydoroślał - teraz ma 5125 mm długości, 1920 mm szerokości i 3200 mm między osiami. Materiałami i wykończeniem H1 bliżej jest do aut osobowych niż do typowych dostawczaków.

Nieźle wyglądająca tablica przyrządów jest ergonomiczna, a wszystkie elementy obsługi znajdują się tuż pod ręką. Siedzi się wysoko, więc widoczność z miejsca kierowcy jest dobra. Siedzenia mają duży zakres regulacji wzdłużnej, ułatwiając (w razie potrzeby) powiększenie bagażnika. Niestety, ani oparcia, ani całych siedzeń nie da się złożyć. Również ich wymontowanie nie należy do łatwych.

Auto napędza 2.5-litrowy turbodiesel z wtryskiem common rail. Osiąga 170 koni mechanicznych przy 3800 obr/min i 392 Nm momentu obrotowego już przy 2000 obr/min. Dzięki niemu H1 sprawnie się rozpędza, a zapas momentu pozwala na bezstresowe wyprzedzanie.

Niestety, przy dużych prędkościach szum opływającego kabinę powietrza staje się wyraźny. H1 na pewno nie jest fanem ostro skręcającego asfaltu ani zbyt natarczywych nierówności, ale w przeciętnych warunkach drogowych pozwala komfortowo i sprawnie się poruszać.

Producent podaje zużycie paliwa na poziomie 8,8 l/100 km. Nowy H1 na nasz rynek trafi w pierwszej połowie bieżącego roku. Ceny na razie nie są znane.

Źródło: Informacja własna

Zobacz również:
REKLAMA