REKLAMA

Nowy Hyundai Tucson - światowa premiera

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku pojawił się odświeżony Hyundai Tucson. Koreański SUV jest od 2015 roku najchętniej kupowanym modelem marki.

Hyundai Tucson 2018
Hyundai Tucson 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 300 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, Hyundai prezentuje po raz pierwszy nowy model Hyundai Tucson - jeden z ważniejszy modeli w ofercie marki na świecie. Od momentu swojej premiery w 2015 roku, Tucson jest najlepiej sprzedającym się autem Hyundaia, również w Europie.

W nowym modelu pojawiły się stylistyczne zmiany niektórych elementów nadwozia, zmieniono gamę jednostek napędowych i rozbudowano wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. 

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesną sylwetkę Tucsona podkreśla kaskadowy grill oraz nowa architektura reflektorów LED, podwyższony zderzak, srebrna osłona pod zderzakiem przednim i nowy wzór felg.
W samochodzie zmieniono również układ tylnych świateł, a także przeprojektowano tylny zderzak i układ wydechowy.

Nowy Tucson będzie oferowany z dwoma silnikami Diesla i dwoma benzynowymi, które zostały zmniejszone i unowocześnione w zakresie emisji dwutlenku węgla.

REKLAMA

Najmocniejszym motorem w gamie jest jednostka Diesla 2.0 o mocy 186 KM. Ten silnik, współpracujący z napędem na cztery koła, może być połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów (6MT) lub opcjonalnie z nowo opracowaną, ośmiobiegową skrzynią automatyczną (8AT).

Alternatywnie wybierać można między nowymi silnikami Diesla 1.6 o dwóch mocach: 115 KM oraz 133 KM. Oba silniki są dostępne z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła.

REKLAMA

REKLAMA

Dla mocniejszej  wersji Hyundai oferuje siedmiobiegową przekładnię dwusprzęgłową (7DCT) i wybór pomiędzy napędem na przednie lub na cztery koła. Opracowana przez Hyundai skrzynia 7DCT to nowoczesna konstrukcja wpływająca na obniżenie zużycia paliwa, ograniczenie emisji CO2 oraz lepsze osiągi.

Nowy Tucson jest również dostępny z dwoma silnikami benzynowymi. 1,6-litrowy silnik GDI z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła, ma moc 132 KM. Z kolei jednostka 1,6 T-GDI o mocy 177 KM oferowana jest z 6-biegową skrzynią manualną lub 7DCT – w obu przypadkach, z napędem przednim lub na cztery koła. Silniki spełniają nowe normy emisji spalin Euro 6c.

REKLAMA

Dzięki najnowszym funkcjom informacyjno-rozrywkowym, nowy Hyundai Tucson umożliwia użytkownikom pozostawanie w stałej łączności. W samochodzie znalazły się m.in.:

  • system dźwiękowy marki Krell,
  • bezprzewodowa ładowarka telefonów komórkowych,
  • siedmiocalowy ekran informacyjny, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto,
  • łączność Bluetooth.

Opcjonalnie, nowy Tucson może być wyposażony w ośmiocalowy system nawigacji, z mapami 3D i siedmioletnią, bezpłatną subskrypcją usług LIVE z aktualizacją informacji w czasie rzeczywistym. Urządzenia mobilne można zasilać także dzięki standardowym portom USB, z których jeden zlokalizowano z tyłu samochodu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA