[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy Hyundai Veloster oraz Veloster Turbo - premiera

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit Hyundai zaprezentował nową generację modelu Veloster oraz mocniejszą wersję Veloster Turbo.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o premierze topowej wersji nowej generacji Hyundaia Velostera, sygnowanego literą N. Napędzany 275-konnym silnikiem 2.0 Turbo samochód jest drugim, obok modelu i30 N, samochodem z nowej, sportowej rodziny "N" koreańskiej marki.

Równolegle z Velosterem N na targach w Detroit zadebiutował też bazowy model Veloster oraz jego mocniejsza odmiana Turbo. Projekt samochodu jest efektem współpracy projektantów z Korei oraz Stanów Zjednoczonych.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

Samochód zyskał mocno odświeżony design zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, choć ogólny zamysł, w tym charakterystyczna sylwetka i układ bocznych drzwi 2+1, pozostały niezmienione. Pod maską pracuje udoskonalony silnik, a w kabinie znalazł się szereg rozwiązań z zakresu infotainment i connectivity.

Czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0 l i maksymalnej mocy 147 KM pracuje w cyklu Atkinsona i ma układ podwójnych, zmiennych faz rozrządu, elektroniczną kontrolę przepustnicy, zmienną długość kanałów dolotowych w funkcji obciążenia silnika i innowacyjne pokrycie elementów współpracujących przeciw tarciu.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

Jednostka ta współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Kierowca może wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport i Smart w zależności od indywidualnych preferencji.

Nowy Veloster jest także dostępny w wersji Turbo, z czterocylindrowym silnikiem 1.6 turbo, z bezpośrednim wtryskiem, osiągającym moc 201 KM i 195 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie 1 500 ‑ 4 500 obr./min. Funkcja overboost podnosi moment obrotowy do 202 Nm przy maksymalnym przyspieszeniu.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

Silnik jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową (DCT) sterowaną łopatkami przy kierownicy. Dodatkowo, Veloster Turbo został wyposażony w system wzmacniający dźwięk układu wydechowego wewnątrz kabiny, dla pogłębienia wrażenia emocjonującej jazdy. Również Veloster w wersji turbo oferuje trzy tryby jazdy do wyboru: Normal, Sport i Smart.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

W przednim zawieszeniu Velostera Turbo zastosowano kolumny McPhersona, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowe i 24 mm stabilizator. Tył ma zawieszenie wielowahaczowe i wykorzystuje amortyzatory gazowe dla zwiększenia komfortu jazdy i kontroli nad samochodem. 

W Velosterze znalazło się wiele rozwiązań z zakresu wspomagania bezpieczeństwa, m.in., asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu, asystent utrzymywania pasa ruchu, inteligentne światła drogowe, system kontroli poziomu uwagi kierowcy.

Hyundai Veloster 2018 Hyundai Veloster 2018

Dzięki tylnym radarom możliwe jest także monitorowania martwego pola oraz ostrzeganie kierowcy o ruchu poprzecznym, przydatne szczególnie przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. Z kolei system VSM (Vehicle Stability Management) oraz TVC (Torque Vectoring Control) pomaga efektywnie kontrolować trakcję i stabilizację pojazdu.

Produkcja modelu rozpocznie się w marcu w koreańskiej fabryce w Ulsan, a wiosną samochód będzie dostępny już na rynku amerykańskim. Nie mamy jeszcze informacji odnośnie debiutu w Europie - bądźcie czujni i śledźcie nasze strony.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij