REKLAMA

Nowy Hyundai Veloster oraz Veloster Turbo - premiera

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit Hyundai zaprezentował nową generację modelu Veloster oraz mocniejszą wersję Veloster Turbo.

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o premierze topowej wersji nowej generacji Hyundaia Velostera, sygnowanego literą N. Napędzany 275-konnym silnikiem 2.0 Turbo samochód jest drugim, obok modelu i30 N, samochodem z nowej, sportowej rodziny "N" koreańskiej marki.

Równolegle z Velosterem N na targach w Detroit zadebiutował też bazowy model Veloster oraz jego mocniejsza odmiana Turbo. Projekt samochodu jest efektem współpracy projektantów z Korei oraz Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018

Samochód zyskał mocno odświeżony design zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, choć ogólny zamysł, w tym charakterystyczna sylwetka i układ bocznych drzwi 2+1, pozostały niezmienione. Pod maską pracuje udoskonalony silnik, a w kabinie znalazł się szereg rozwiązań z zakresu infotainment i connectivity.

Czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0 l i maksymalnej mocy 147 KM pracuje w cyklu Atkinsona i ma układ podwójnych, zmiennych faz rozrządu, elektroniczną kontrolę przepustnicy, zmienną długość kanałów dolotowych w funkcji obciążenia silnika i innowacyjne pokrycie elementów współpracujących przeciw tarciu.

REKLAMA

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018

Jednostka ta współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Kierowca może wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport i Smart w zależności od indywidualnych preferencji.

Nowy Veloster jest także dostępny w wersji Turbo, z czterocylindrowym silnikiem 1.6 turbo, z bezpośrednim wtryskiem, osiągającym moc 201 KM i 195 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie 1 500 ‑ 4 500 obr./min. Funkcja overboost podnosi moment obrotowy do 202 Nm przy maksymalnym przyspieszeniu.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018

Silnik jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową (DCT) sterowaną łopatkami przy kierownicy. Dodatkowo, Veloster Turbo został wyposażony w system wzmacniający dźwięk układu wydechowego wewnątrz kabiny, dla pogłębienia wrażenia emocjonującej jazdy. Również Veloster w wersji turbo oferuje trzy tryby jazdy do wyboru: Normal, Sport i Smart.

REKLAMA

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018

W przednim zawieszeniu Velostera Turbo zastosowano kolumny McPhersona, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowe i 24 mm stabilizator. Tył ma zawieszenie wielowahaczowe i wykorzystuje amortyzatory gazowe dla zwiększenia komfortu jazdy i kontroli nad samochodem. 

W Velosterze znalazło się wiele rozwiązań z zakresu wspomagania bezpieczeństwa, m.in., asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu, asystent utrzymywania pasa ruchu, inteligentne światła drogowe, system kontroli poziomu uwagi kierowcy.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai Veloster 2018
Hyundai Veloster 2018

Dzięki tylnym radarom możliwe jest także monitorowania martwego pola oraz ostrzeganie kierowcy o ruchu poprzecznym, przydatne szczególnie przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. Z kolei system VSM (Vehicle Stability Management) oraz TVC (Torque Vectoring Control) pomaga efektywnie kontrolować trakcję i stabilizację pojazdu.

Produkcja modelu rozpocznie się w marcu w koreańskiej fabryce w Ulsan, a wiosną samochód będzie dostępny już na rynku amerykańskim. Nie mamy jeszcze informacji odnośnie debiutu w Europie - bądźcie czujni i śledźcie nasze strony.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA