REKLAMA

Nowy Hyundai i20. Pierwsze zdjęcia

Hyundai i20 nowej generacji zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie. Mamy pierwsze szkice tego modelu.

Hyundai i20 - oficjalny szkic Materiały prasowe
Hyundai i20 - oficjalny szkic

Na oficjalnych szkicach nowa odsłona Hyundaia i20 wygląda bardzo obiecująco. Od razu wyjaśnijmy sobie jednak, że z reguły po prezentacji samochodu w wersji produkcyjnej cały czar pryska. Jak będzie tym razem, przekonamy się już na początku marca.

Nowy Hyundai i20 – nadwozie

Nowy Hyundai i20, który zostanie pokazany na salonie samochodowym w Genewie, z pewnością będzie nieco mniej efektownie stylizowany, niemniej jednak producent zapowiada, że wraz z i20 marka wejdzie w nową erę języka designu, nazwaną „Sensuous Sportiness”, czyli ma być i sportowo, i zmysłowo. Cokolwiek to oznacza.

Z przodu nowego Hyundaia i20 zobaczymy wariację na temat obecnego kształtu grilla. Zostanie od prawdopodobnie wizualnie połączony z kloszami reflektorów, co doda miejskiemu samochodowi wrażenia większego, niż będzie w rzeczywistości.

Pojawi się też nowy charakterystyczny wzór, tworzony przez diodowe światła do jazdy dziennej. Znajdziemy go także niebawem z Hyundaiu i30, który przechodzi właśnie face lifting. Ostry kąt tworzony przez świetlną listwę ma dodać bardziej drapieżnego charakteru.

W porównaniu do obecnego Hyundaia i20 nowy model będzie w ogóle bardziej sportowo skrojony, z dynamicznymi liniami i nisko opadającą linią boczną. Wrażenie to wzmocnić ma ostre zakończenie listwy okalającej tylne boczne okna oraz spoiler dachowy.

Zobacz także: 680 KM w elektrycznym modelu Volkswagena

REKLAMA

Hyundai i20 - oficjalny szkic Materiały prasowe
Hyundai i20 - oficjalny szkic

Z tyłu samochodu szkic sugeruje podobieństwo do modeli... Skody. Przynajmniej w kwestii głębokiego poziomego wcięcia pod linią świateł. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać w wersji produkcyjnej.

Jest prawdopodobne, że szkice prezentują zapowiedź Hyundaia i20 w wersji i20 N, czyli rasowego hot-hatcha, rywala Forda Fiesty ST czy Toyoty GR Yaris. Świadczyć może o tym choćby właśnie całkiem spory spoiler dachowy czy dyfuzor zintegrowany z tylnym zderzakiem, a także wyrazisty design przedniego zderzaka ze splitterem i bocznymi wlotami powietrza.

Nie mamy informacji odnośnie wnętrza nowego Hyundaia i20, ale z przecieków wiemy, że design deski rozdzielczej ma być poziomy, wizualnie zwiększający szerokość kabiny. Pojawić się ma także ekran wirtualnych zegarów o przekątnej 10,25 cala oraz podobnej wielkości wyświetlacz dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego, umieszczony na środku deski rozdzielczej.

Wszystkie szczegóły zostaną oficjalnie podane i pokazane podczas pierwszego dnia prasowego salonu samochodowego w Genewie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA