REKLAMA

Nowy Hyundai i20. Zdjęcia i dane techniczne

Hyundai i20 nowej generacji został pokazany na kilka dni przed oficjalną premierą na salonie samochodowym w Genewie.

Hyundai i20 2020 Materiały prasowe
Hyundai i20 2020

Oficjalna premiera nowego Hyundaia i20 odbędzie się 3 marca, podczas pierwszego dnia prasowego salonu samochodowego w Genewie. Kilka dni temu nowy i20 został pokazany na pierwszych zdjęciach. Teraz wiemy już więcej również o wnętrzu auta, a także o silnikach, jakie producent planuje montować pod maską tego miejskiego modelu.

Hyundai i20 – stylistyka

Nowy Hyundai i20 pod względem stylistyki nie może zostać niezauważony i od początku wzbudza skrajne opinie. Przednia część jest jeszcze do przyjęcia, ale tył samochodu wymaga przyzwyczajenia, z opadającymi w dół kloszami lamp, przypominającymi topniejące lody, czy jak mówią niektórzy, nisko opuszczone spodnie...

My nie możemy oprzeć się wrażeniu podobieństwa tyłu Hyundaia i20 do hatchbacków Skody. Wszystko za sprawą głębokiego wcięcia poniżej dolnej linii szyby. A tak naprawdę nie tyle szyby, co ciemnego elementu, który jest wizualnym przedłużeniem tylnego okna.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

REKLAMA

Hyundai i20 2020 Materiały prasowe
Hyundai i20 2020

Z przodu natomiast widzimy lampy z charakterystycznym kształtem LED-owych świateł do jazdy dziennej, które są obróconą o 90 stopni literą V. Ten element będzie znakiem rozpoznawczym nowych modeli Hyundaia – w takim stylu widzieliśmy już Hyundaia i30 po świeżo przeprowadzonym face liftingu.

W porównaniu do swojego poprzednika proporcje i20 stały się bardziej dynamiczne, a jednocześnie samochód wciąż jest miejskim autem. Wygląd poprawia obniżony dach (-24 mm), szersze (+30 mm) i dłuższe nadwozie (+5 mm), a także zwiększony rozstaw osi (+10 mm). Przestrzeń bagażnika została zwiększona o 25 litrów, oferując łącznie 351 litrów na bagaż.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

REKLAMA

Hyundai i20 2020 - wnętrze Materiały prasowe
Hyundai i20 2020 - wnętrze

Hyundai i20 – wnętrze

Pojawiło się już pierwsze zdjęcie kabiny nowego Hyundaia i20. Design deski rozdzielczej jest poziomy, wizualnie zwiększający szerokość kabiny. Nowa jest kierownica z osobliwie wyglądającymi dodatkowymi ramionami, które wyglądają jak... wąsy.

W bogatszych wersjach, jak ta pokazana na fotografii, znajdziemy dwa kolorowe ekrany o przekątnej10,25-cala. Pierwszy z nich zastępuje tradycyjne zegary, natomiast drugi obsługuje nawigację oraz system multimedialny i ma panoramiczne proporcje.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

REKLAMA

Hyundai i20 2020 Materiały prasowe
Hyundai i20 2020

Hyundai i20 – silniki i napęd

Oferta nowego i20 obejmuje na początek dwa silniki z trzema możliwymi skrzyniami biegów. Gamę otwiera bazowy silnik 4-cylindrowy 1.2 MPi, który generuje moc 84 KM i łączony jest pięciobiegową manualną skrzynią biegów.

Nowocześniejsza jednostka 1.0 T-GDi dostępna jest natomiast w dwóch wersjach o mocy 100 KM lub 120 KM. Po raz pierwszy dostępny jest tu 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy, opcjonalnie w wersji 100 KM lub standardowo w wersji 120 KM.

48-woltowy napędowy układ hybrydowy przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 o 3-4 proc. Do wyboru z 48-woltowym układem hybrydowym jest siedmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (7DCT) lub nowo opracowana sześciobiegowa inteligentna manualna skrzynia biegów (iMT).

Przekładnia iMT oddziela silnik od skrzyni biegów po zwolnieniu przez kierowcę pedału przyspieszenia, umożliwiając przejście samochodu w tryb wybiegu i oszczędzanie paliwa.

Silnik 1.0 T-GDi 100 KM bez 48-woltowego układu hybrydowego dostępny jest z 7DCT lub manualną 6-biegową skrzynią biegów.

Zobacz także: nowa, superszybka ładowarka do aut elektrycznych

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA