Nowy Hyundai i30 - pierwsze zdjęcia

Koreańczycy szykują premierę nowej generacji popularnego samochodu kompaktowego. Będzie miał on swój debiut na początku września, czyli na kilka tygodni przed wystawą w Paryżu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Peter Schreyer, Prezes i Główny Stylista w koncernie Hyundaia, stwierdził - ”To samochód dla każdego – projektując ten model, mieliśmy na uwadze dotarcie do bardzo szerokiej grupy Klientów”. Dodał także - "Charakterystyczny dla Hyundaia język projektowania, oparty o płynnie poprowadzone linie i przetłoczenia, ewoluował w kierunku bardziej ponadczasowej stylistyki. Razem z i30 debiutuje także nowo opracowana kaskadowa osłona chłodnicy, zastępująca stosowany dotąd heksagonalny grill. To samochód dla każdego – projektując ten model, mieliśmy na uwadze dotarcie do bardzo szerokiej grupy Klientów”.

Co zmieni się w kolejnej generacji Hyundaia i30? Informacji nie ma zbyt wielu. Przede wszystkim nowy model powinien urosnąć nieco względem swojego poprzednika. Zwiększyć powinien się rozstaw osi, co pozytywnie wpłynie na ilość miejsca w drugim rzędzie, a także powiększona zostanie przestrzeń bagażowa. Producent chwali się, że nowy model zaoferuje klientom dokładnie to czego Ci oczekują. Samochód ma mieć pełno nowych rozwiązań technicznych, wyjątkowy designem oraz gamę ekonomicznych silników nowej generacji. W dodatku cechować ma go duża liczba multimedialnych gadżetów, które umila podróż kierowcy i pasażerom.

Niedługo po debiucie zwykłej wersji nowego Hyundaia i30, pojawić ma się jego usportowiona odmiana. Będzie to pierwszy model z rodziny usportowionych modeli "N". Otrzyma on prawdopodobnie silnik 2.0 z turbosprężarką, który będzie generował 260 koni mechanicznych.

Premiera nowego Hyundaia i30 będzie miała miejsce 7 września, a na przełomie września i października model ten będzie można podziwiać na salonie samochodowym w Paryżu.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA