Nowy Jaguar XE

Jaguar XE będzie następcą X-Type'a i zarazem konkurentem dla Audi A4, Mercedesa Klasy C i BMW 3. Charakterem i stylistyką ma nawiązywać do większych braci. Czy uda mu się zdobyć pozycję na rynku?

Jaguar XE
Na zdjęciu jedna z twarzy Jaguara XE, znana piosenkarka Emeli Sandé.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 193 100 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Jaguar XE będzie nafaszerowany elektronicznymi gadżetami. Zostanie wyposażony w system InControl Infotainment z 8-calowym ekranem dotykowym, który zarządza wszystkimi funkcjami samochodu. Będzie można także głosowo wydawać mu komendy.

XE będzie zbudowany na całkowicie nowej aluminiowej platformie iQ, z której w przyszłości mają skorzystać inne modele Jaguara oraz Land Rovera.

Ciekawostką w nowym Jaguarze XE ma być możliwość zdalnego sterowania autem ze smartfona. System InControl Remote będzie łączył się z systemami iOS oraz Android, a po połączeniu będziemy mogli sterować klimatyzacją, otwieraniem/zamykaniem auta, a także zdalnym uruchamianiem pojazdu.

XE będzie napędzany głównie czterocylindrowymi jednostkami, natomiast sportowa odmiana otrzyma, znany z F-Type'a, silnik V6.

Jaguar XE będzie w całości produkowany w Wielkiej Brytanii w West Midlands. Oficjalna premiera odbędzie się 8 września w Londynie.

Zobacz także:
REKLAMA