Nowy Jaguar XF już niedługo!

Choć Jaguar XF w momencie swojego debiutu rozpoczął nową erę w stylistyce i jakości tej brytyjskiej marki, to od tego czasu konkurencja wybiła mocno do przodu. Czas zatem na nowego XF-a.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 242 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak to było w przypadku mniejszego brata, czyli modelu XE, Jaguar dozuje informacje dotyczące nowej generacji XF-a. Jak dotąd, ujawnione przez producenta zdjęcia ukazują nam w pełni jak wyglądać będzie wnętrze auta oraz jak wygląda, gdy patrzymy na nie z góry.

Z obu tych zdjęć wynika jedna prosta konkluzja. Mianowicie taka, że nowe wcielenie konkurenta serii 5 i klasy E całymi garściami czerpać będzie z nie tak dawno zaprezentowanego modelu XE, który wraz z przepięknym coupe F-type, jest przykładem kierunku, w jakim podąża stylistyka Jaguarów.

 

 

Z zewnątrz mamy więc podobnie stylizowane co w mniejszym XE lusterka zewnętrzne oraz maskę. Więcej możemy powiedzieć o wnętrzu, które możemy już podziwiać w pełnej krasie. Cały kokpit został zdominowany przez spory, 10-calowy ekran dotykowy, a pokrętło do zmiany biegów całe szczęście pozostało i nie zmieniło swojego położenia. Rewolucja dotknęła natomiast wskaźniki, które od teraz, podobnie jak w XJ oraz XE będą całkowicie cyfrowe.

W temacie silników jedno jest pewne: pod maskę nowych XF-ów trafią jednostki z rodziny o wdzięcznej nazwie „Ingenium”, będące efektem współpracy inżynierów Jaguara oraz Land Rovera. Prawdopodobnie nie zabraknie również V-szóstek i V-ósemek dla tych ostrzejszych wersjach sedana. 

Zobacz także:
REKLAMA