Nowy Jeep Avenger – ile kosztuje elektryczny Jeep z Polski?

Jeep Avenger to pierwszy w pełni elektryczny model Jeepa i zarazem samochód, który produkowany będzie w Polsce. Rusza właśnie przedsprzedaż i znamy ceny wersji Launch Edition.

Jeep Avenger fot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Rusza przedsprzedaż nowego Jeepa Avengera, samochodu przełomowego zarówno dla amerykańskiej marki – to pierwszy pełny elektryk Jeepa, jak i dla fabryki w Tychach, która zyskuje nowy, ważny model. Dodajmy, że w planach dla tyskich zakładów są kolejne modele – elektryczne odpowiedniki Jeepa Avengera od Fiata i Alfy Romeo. Póki co jednak skupmy się na tym, co wiemy na pewno, a jest to cena Jeepa Avengera.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Jeep Avenger – cennik modelu

Jeep Avenger pojawi się w salonach sprzedaży na początku przyszłego roku, ale już od dziś, 2 listopada, klienci w Polsce mogą dokonywać wstępnych rezerwacji. Na początek mówimy o specjalnej wersji Launch Edition, która jest dobrze wyposażona, a przez to także droższa niż odmiany, które pojawią się później. Taki Jeep Avenger Launch Edition kosztuje na polskim rynku od 189 700 zł brutto. Rzecz jasna elektryczny Jeep Avenger spełnia warunki dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak prezentuje się Jeep Avenger w wersji Launch Edition? Ma dwukolorowe nadwozie – żółte Sun z czarnym dachem Volcano lub grafitowe Granite z czarnym dachem Volcano – lub jednokolorowy czarny lakier Volcano. Ponadto ma przyciemniane szyby, 18-calowe felgi aluminiowe oraz przednie i tylne światła full LED. Wnętrze obejmuje wielokolorowe oświetlenie ambientowe i żółte detale deski rozdzielczej, podgrzewane czarne fotele z żółtymi akcentami, podgrzewaną przednią szybę, nakładkę na konsolę centralną, podłogę bagażnika z regulacją wysokości i otwieraną elektrycznie klapę bagażnika.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Wersja premierowa oferuje do tego elementy wyposażenia, takie jak system multimedialny Uconnect 10 z ekranem o przekątnej 10,25 cali, w pełni cyfrowy panel wskaźników o przekątnej 10,25 cali, bezprzewodowy system Apple CarPlay/Android Auto oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfonów. Avenger Launch Edition jest oprócz tego wyposażony w aktywne systemy wspomagania kierowcy ADAS poziomu 2, które pozwalają automatycznie utrzymywać prędkość, odległość od poprzedzającego samochodu oraz środek pasa ruchu.

W ramach inicjatywy marki Jeep nazwanej „The Freedom to Choose” (czyli „wolność wyboru”), mającej na celu umożliwienie znalezienia najbardziej odpowiedniego rozwiązania dotyczącego ładowania, zamawiający Jeepa Avenger Launch Edition w ramach oferty premierowej otrzymają ładowarkę domową Wallbox, pozwalającą ładować samochód w domu z mocą nawet 11 kW.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Jeep Avenger – napęd, zasięg, osiągi

Produkowany w zakładzie Stellantis w Tychach nowy Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy w gamie koncernu silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz także nowy akumulator o pojemności 54 kWh. Korzystając na publicznych stacjach ładowania z przewodu do szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 100 kW (Mode 4), można w trzy minuty uzupełnić energię potrzebną na kolejnych 30 km jazdy. Według danych producenta wystarczą także 24 minuty, aby naładować akumulatory od poziomu 20 do 80 proc.

Zobacz również:
REKLAMA