Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Nowy Jeep Cherokee - debiut w Detroit

Odświeżona wersja Jeepa Cherokee zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit. Producent zmienił kontrowersyjny design przodu.

Jeep Cherokee 2018 Jeep Cherokee 2018

Wygląd nowego Jeepa Cherokee poznaliśmy już niemal miesiąc temu, kiedy producent pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia. Teraz wiemy już o wiele więcej.

Na zdjęciach widać zmianę podejścia do charakteru samochodu. Pamiętacie, jakie kontrowersje wzbudziła stylistyka obecnej generacji, kiedy ta pojawiła się na salonie samochodowym w Nowym Jorku w 2013 roku.

Jeep Cherokee 2018 Jeep Cherokee 2018

Choć wygląd Jeepa Cherokee generacji KL, czyli oferowanej obecnie, zdążył już spowszednieć, to nie każdemu przypadł do gustu wielopiętrowy układ przednich świateł, na czele z wąskim kloszem świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów.

Nowy, odświeżony Cherokee nabrał bardziej dojrzałego wyglądu. Przednie światła zostały skumulowane pod jednym kloszem, który jest szerszy niż wcześniej, a do tego ma kształt przypominający światła większego Grand Cherokee. Poniżej, w zderzaku, pozostały jedynie halogeny przeciwmgielne.

Jeep Cherokee 2018 Jeep Cherokee 2018

Zmianie uległy też klosze lamp tylnych. Mają inny układ, który sprawia, że wyglądają na szersze. Zniknęła też powierzchnia gołej blachy na klapie bagażnika, ponieważ tablicę rejestracyjną podniesiono ze zderzaka, na klapę właśnie. Wygląda to chyba nieco lepiej niż dotychczas.

Nowy Jeep Cherokee wyposażony został w najnowsze systemy Uconnect, zapewniające płynną komunikację, rozrywkę, nawigację i kompatybilny z Apple CarPlay i AndroidAuto. Do wyboru są dwa ekrany - 7-calowy lub 8,4-calowy, oferujące nawigowanie typu "pinch" oraz możliwość powiększania.

Jeep Cherokee 2018 Jeep Cherokee 2018

Do napędu Jeepa Cherokee posłuży nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów, z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz funkcją stop-start.

Jednostka ta dołącza do dostępnych w gamie Cherokee 3,2-litrowego silnika Pentastar V6 oraz 2,4-litrowego silnika Multiair2 Tigershark I-4. Wszystkie wersje silnikowe są zestawione z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Jeep Cherokee 2018 Jeep Cherokee 2018

Nowy Jeep Cherokee zostanie wprowadzony na rynek europejski w drugiej połowie 2018 roku. Szczegółowa specyfikacja produktu dla samochodów sprzedawanych w Europie będzie dostępna bliżej daty premiery.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 145 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij