Nowy Jeep Compass już w sprzedaży w Polsce

Jeep Compass wchodzi do sprzedaży w Polsce. Podstawowa cena nowego rywala Volkswagena Tiguana to niecałe 100 tys. złotych.

Jeep Compass
Jeep Compass
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pod maskę nowego Jeepa Compassa trafić może jeden z pięciu silników. Dwa benzynowe to 1.4 T-jet o mocy 140 KM oraz 1.4 T-Jet o mocy 170 KM. Trzy diesle to z kolei 1.6 MultiJet o mocy 120 KM, 2.0 MultiJet o mocy 140 KM i 2.0 MultiJet w wersji 170 KM. Napęd trafia na jedną lub obie osie za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej lub 9-stopniowego automatu.

REKLAMA

Jeep oferuje cztery poziomy wyposażenia: Sport, Longitude, Limited i off-roadowa wersja Trailhawk. Ta ostatnia ma zapewniać ponadprzeciętne możliwości jazdy terenowej.

Dwa będą rodzaje stałego napędu 4x4. Podstawowy Jeep Active Drive oraz Jeep Active Drive Low z przełożeniem redukcyjnym 20:1. Obie wersje dają możliwość przełączenia między trybami Auto, Snow, Sand i Mud, a w modelu Trailhawk będzie dodatkowo tryb Rock.

Jeśli o tej najbardziej off-roadowej odmianie mówimy, kierowca będzie mógł w niej skorzystać z prześwitu powiększonego o 2,5 cm (do wartości 216 mm), osłon podwozia, zderzaków ukształtowanych tak, by dać 30-stopniowy kąt natarcia, 33,6-stopniowy kąt zejścia i 24,4-stopniowy kąt rampowy. W zestawie montowane są 17-calowe koła z oponami A/T.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

W kabinie ma być komfortowo i nowocześnie. System informacyjno-rozrywkowy Uconnect, w zależności od wersji wyposażenia, dostarczany jest z 5-, 7- lub nawet 8,4-calowym ekranem centralnym. Z kolei na desce rozdzielczej, za kierownicą, znajdzie się 3,5- lub 7-calowy ekran LED. Ten drugi jest standardem w wersjach Limited oraz Trailhawk.

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

Nie może też zabraknąć systemów zwiększających bezpieczeństwo. Wśród nich m.in. system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning-Plus (FCW+)), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus) - oba w standardzie we wszystkich wersjach oferowanych w Europie.

REKLAMA

REKLAMA

Do tego system monitorowania martwych pól widzenia oraz system wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring oraz Rear Cross Path Detection), kamera cofania ParkView z dynamiczna siatką, w pełni automatyczny system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego (Parallel and Perpendicular Park Assist), tempomat adaptacyjny (ACC), system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją zapobiegania przewróceniu się pojazdu (Electronic Roll Mitigation) oraz sześć poduszek powietrznych w standardzie.

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

Ceny nowego Jeepa Compass startują od 99 800 zł za model Sport z silnikiem 1,4 T-Jet 140 KM, a pierwsze egzemplarze dotarły do salonów 7 lipca br.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA