[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nowy Jeep Compass wchodzi do gry

Jeep Compass został oficjalnie zaprezentowany podczas pierwszych jazd. Rywal Volkswagena Tiguana pojawi się w sprzedaży w połowie wakacji w cenie od niespełna 100 tys. złotych.

Jeep Compass Jeep Compass

Jeep wprowadza model Compass do Europy, wykładając na stół wszystkie karty. Znamy już specyfikacje i dostępne silniki, poziomy wyposażenia oraz możemy obejrzeć go na pierwszych oficjalnych zdjęciach. Co zatem wiadomo?

Pod maskę Jeepa Compassa trafić może jeden z pięciu silników. Dwa z nich są zasilane benzyną i są to 1.4 T-jet 140 KM oraz 1.4 T-Jet 170 KM. Do wyboru są jeszcze trzy diesle - 1.6 MultiJet 120 KM, 2.0 MultiJet 140 KM i 2.0 MultiJet 170 KM. Moc trafia na jedną lub obie osie za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej lub 9-stopniowego automatu.

Poziomy wyposażenia to, kolejno, Sport, Longitude, Limited i off-roadowa wersja Trailhawk. Ta ostatnia ma zapewniać ponadprzeciętne możliwości jazdy terenowej. Dwa będą rodzaje stałego napędu 4x4. Podstawowy Jeep Active Drive oraz Jeep Active Drive Low z przełożeniem redukcyjnym 20:1. Obie wersje dają możliwość przełączenia między trybami Auto, Snow, Sand i Mud, a w modelu Trailhawk będzie dodatkowo tryb Rock.

Jeśli o tej najbardziej off-roadowej odmianie mówimy, kierowca będzie mógł w niej skorzystać z prześwitu powiększonego o 2,5 cm (do wartości 216 mm), osłon podwozia, zderzaków ukształtowanych tak, by dać 30-stopniowy kąt natarcia, 33,6-stopniowy kąt zejścia i 24,4-stopniowy kąt rampowy. W zestawie montowane są 17-calowe koła z oponami A/T.

W kabinie ma być komfortowo i nowocześnie. System informacyjno-rozrywkowy Uconnect, w zależności od wersji wyposażenia, dostarczany jest z 5-, 7- lub nawet 8,4-calowym ekranem centralnym. Z kolei na desce rozdzielczej, za kierownicą, znajdzie się 3,5- lub 7-calowy ekran LED. Ten drugi jest standardem w wersjach Limited oraz Trailhawk.

Nie może też zabraknąć systemów zwiększających bezpieczeństwo. Wśród nich m.in. system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning-Plus (FCW+)), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus) - oba w standardzie we wszystkich wersjach oferowanych w Europie.

Do tego system monitorowania martwych pól widzenia oraz system wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring oraz Rear Cross Path Detection), kamera cofania ParkView z dynamiczna siatką, w pełni automatyczny system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego (Parallel and Perpendicular Park Assist), tempomat adaptacyjny (ACC), system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją zapobiegania przewróceniu się pojazdu (Electronic Roll Mitigation) oraz sześć poduszek powietrznych w standardzie.

Ceny nowego Jeepa Compass startować będą od 99 800 zł za model Sport z silnikiem 1,4 T-Jet 140 KM, a pierwsze egzemplarze przyjadą do salonów na przełomie lipca i sierpnia.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 146 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij