Nowy Jeep Wrangler - debiut jesienią

Jeszcze w tym roku powinniśmy zobaczyć długo wyczekiwanego Jeepa Wranglera. Źródła zza wielkiej wody donoszą, że produkcja ruszy dopiero w listopadzie, ale kilka miesięcy wcześniej z taśmy zjadą egzemplarze przedprodukcyjne.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 208 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Jeden z przedstawicieli amerykańskiego producenta zapowiedział w wywiadzie, że nowy Wrangler JL trafi do produkcji jeszcze przed końcem tego roku, ale kilka miesięcy wcześniej pojawią się egzemplarze przedprodukcyjne, które mogą zdradzić jego wygląd.

REKLAMA

Fabryka Jeepa w amerykańskim Toledo zostanie zamknięta na sześć miesięcy, począwszy od kwietnia. W tym czasie produkcja dotychczasowego modelu zostanie przeniesiona do Chicago, a konkretnie fabryki Belvidere, gdzie dotychczas produkowano modele Compass i Patriot.

Producent zapowiada, że przez te miesiące dostawy Wranglera JK (aktualna wersja) będą realizowane zgodnie z planem. Fabryka ma pracować sześć, a nawet siedem dni w tygodniu. Co więcej, aktualna generacja najpopularniejszego Jeepa będzie utrzymywana w produkcji do marca przyszłego roku.

Po zakończeniu będzie tam montowany nowy pickup ze znaczkiem Jeepa. Oba modele będą dostępne na rynku przez osiem miesięcy, ale niewykluczone, że dotychczasowy model będzie utrzymywany dłużej. Jeep przygotowuje kilka specjalnych wersji, takich jak: Sport Freedom, Sahara Winter, Sport Big Bear, Sahara Chief, Sahara Smoky, and Rubicon Recon.

Koncern FCA nie wypowiedział się jeszcze w kwestii premiery następnego Wranglera. Można liczyć, że odsłonięcie nowego modelu nastąpi już na początku drugiej połowy roku.

Zobacz także:
REKLAMA