Nowy Leon – pierwsze zdjęcia

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 152 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na żywo obejrzeć można będzie go dopiero jesienią w Paryżu, ale już teraz Seat wpuścił do sieci pierwsze zdjęcia. Brat bliźniak Audi A3 i VW Golfa również powstanie na nowej platformie Grupy Volkswagena - MQB, która posłuży za bazę do budowy kilkudziesięciu modeli.

Stylistycznie Leon upodobnił się do Ibizy i zaprezentowanego chwilę temu Toledo - podobnie jak one ma ostre, charakterystyczne rysy. Klamkę tylnych drzwi projektanci przenieśli ze słupka na jej standardowe miejsce - pod szybę. Jest to podobno podyktowane pomysłem wprowadzenia kolejnych wersji nadwoziowych Leona - najpierw trzydrzwiowego hatchbacka, a później kombi.

Nowy Leon urósł - ma teraz 4,26 metra długości, co ma przełożyć się na większą przestrzeń w kabinie i bagażnik o pojemności 380 litrów. Mimo wzrostu wymiarów jest lżejszy - producent chwali się, że odchudził konstrukcję o 90 kg.

Pod maską hiszpana pracować mają dobrze znane jednostki napędowe Grupy Volkswagena. Podstawowa - 1.2 TSI może mieć 86 lub 105 KM. Kolejna - 1.4 TSI dostępna będzie w wariancie 122-konnym, a topowe 1.8 TSI będzie mieć 180 KM. W świecie diesli podstawą ma być 1.6 TDI o mocy 90 lub 105 KM, a wyżej - 2.0 150 lub 184 KM. Leon w najoszczędniejszej odmianie ma palić średnio 3,8 litra oleju napędowego na 100 KM. Producent zdradza również, że planuje usportowioną odmianę FR, w której kierowca będzie mógł zdecydować jak będzie brzmiał silnik. Co to oznacza - dowiemy się w czasie premiery.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA