[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Nowy Lexus ES pierwszy raz w Europie

Na salonie samochodowym w Pekinie zadebiutował nowy Lexus ES. Siódma generacja luksusowej limuzyny po raz pierwszy dostępna będzie w Europie.

Lexus ES 2018 Lexus ES 2018

Nowy Lexus ES, po niemal trzech dekadach obecności na globalnym rynku, trafi po raz pierwszy do Europy. Siódma generacja luksusowego sedana średniej wielkości zastąpi na europejskich rynkach Lexusa GS.

Stylistyka nowego Lexusa ES jest tym, do czego marka przyzwyczaiła nas w ostatnich latach, czy miesiącach, bo widać tu linie modeli LS czy LC. Uwagę zwraca nie tylko agresywnie stylizowany przód, ale też elegancka i płynna linia boczna. Yasuo Kajino, główny designer ES, określił wygląd samochodu jako "prowokacyjną elegancję".

REKLAMA

REKLAMA

Lexus ES F-Sport 2018 Lexus ES F-Sport 2018

Wygląd przodu ES jest zróżnicowany w zależności od wersji. Standardowe wersje mają eleganckie, pionowe listwy, rozchodzące się od centrum charakterystycznego dla Lexusa grilla w kształcie klepsydry, zaś wersje F SPORT – obecne po raz pierwszy w rodzinie ES – mają czarną, ukośną siatkę, obecną również w otworach na rogach przedniej części samochodu.

Nowy ES zbudowany został na nowej platformie GA-K (Global Architecture – K). Samochód jest dłuższy o 65 mm, niższy o 5 mm i szerszy o 45 mm od swojego poprzednika. Większy rozstaw osi (o 50 mm) pozwolił przesunąć koła bliżej narożników, zwiększono również rozstaw kół z przodu i z tyłu (odpowiednio o 10 i 37 mm).

REKLAMA

Lexus ES 2018 Lexus ES 2018

Jeśli chodzi o kabinę, punktem wyjściowym podczas projektowania kabiny ES był koncept Lexus Future Interior, łączący kokpit ukierunkowany na kierowcę z przestronnym i komfortowym miejscem pasażera przedniego fotela.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus ES 2018 Lexus ES 2018

Pokładowe systemy elektroniczne, w tym opcjonalny system nawigacji, będą współpracować z siecią bezprzewodową. System nawigacji obejmuje także multimedialny wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala i manipulator Remote Touch oraz system rozpoznawania głosu i możliwość bezprzewodowej współpracy ze smartfonem.

REKLAMA

Lexus ES F-Sport 2018 Lexus ES F-Sport 2018

Hybrydowy wariant Lexus ES 300h, który zostanie wprowadzony w Europie Zachodniej i Środkowej, został wyposażony w nową hybrydową jednostkę napędową czwartej generacji. Wykorzystuje ona pracujący w cyklu Atkinsona 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o wysokiej sprawności oraz lżejszy, bardziej zwarty silnik elektryczny o większej gęstości mocy. Łączna moc układu wynosi 218 KM, zaś zużycie paliwa w cyklu mieszanym ma wynosić 4,7 l/100km.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus ES 2018 Lexus ES 2018

ES siódmej generacji jest dostępny z najnowszym pakietem bezpieczeństwa Lexus Safety System + (standardowo we wszystkich wariantach) lub Lexus Safety System +2 (dostępny w wyższych wersjach wyposażenia).

Nowy Lexus ES pojawi się w Europie pod koniec 2018 roku.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij