REKLAMA

Nowy Lexus RC – premiera w Paryżu

Odświeżony Lexus RC zadebiutuje podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu. Auto ma bardziej sportową i elegancką stylistykę, lepszą aerodynamikę i zawieszenie.

Lexus RC 2018 Materiały prasowe
Lexus RC 2018, fot. Lexus

Lexus RC pojawił się na rynku w 2014 roku i najwyższy już czas, żeby przeprowadzić face lifting modelu. Choć stylistyka i rozwiązania techniczne skutecznie opierają się próbie czasu, producent zadbał o poprawę kilku aspektów, co przełożyć się ma na lepszą sprzedaż.

Pod kątem stylistyki nadwozia zmian jest stosunkowo niewiele. Nieznacznie przeprojektowano niektóre detale, upodobniając design do modelu LC. Więcej modyfikacji znajdziemy za to w kabinie samochodu - od wysokiej jakości materiałów, po układ elementów sterujących i wskaźników.

Japończycy zapowiadają, że nowy model znacznie ulepszono pod kątem aerodynamiki, opon i zawieszenia, a także poprawy reakcji silnika i wyczucia układu kierowniczego. Wszystko to ma zbliżyć Lexusa RC do poziomu wyznaczonego przez model LC.

REKLAMA

Lexus RC 2018 Materiały prasowe
Lexus RC 2018, fot. Lexus

W narożnikach tylnego zderzaka dodano wyloty kanałów powietrza, co zapewnia większą stabilność prowadzenia i lepsze ogólne wrażenia z jazdy. Większy jest też rozstaw kół i niżej położony środek ciężkości. Tylne lampy zespolone mają teraz bardziej wyraziste soczewki w kształcie litery L, które są nowym znakiem charakterystycznym sportowych coupé Lexusa.

Co jeszcze zmieniło się w nowym Lexusie RC? Zastosowano opony o większej przyczepności, które dają bezpośrednią reakcję na ruchy koła kierownicy. Wprowadzono również nowe amortyzatory, które zapewniają znaczną siłę tłumienia przy mniejszych prędkościach ruchów pionowych zawieszenia kół. W zawieszeniu zastosowano też sztywniejsze tuleje metalowo-gumowe.

Nowy RC przeszedł rozległy program testów w rzeczywistych warunkach, podczas których inżynierowie odpowiedzialni za podwozie dostrajali jego parametry, aby uzyskać jak najlepsze prowadzenie się samochodu. Reakcje 2-litrowego turbodoładowanego silnika na zmiany położenia przepustnicy zostały skorygowane, by zapewnić bardziej bezpośrednie wrażenie przyspieszania.

REKLAMA

Lexus RC 2018 Materiały prasowe
Lexus RC 2018, fot. Lexus

Jeśli chodzi o model RC F SPORT, ma on ten sam wzór siatki wlotu powietrza, jak w pozostałych modelach Lexus F SPORT. Wyposażono go także w wiele niestandardowych detali, które występują tylko w tych wersjach. Należą do nich wyraziste 19-calowe obręcze kół, inspirowane wzorami stosowanymi w luksusowych flagowych sedanach LS i coupé LC. Nowy RC będzie dostępny w 11 kolorach nadwozia, w tym Flare Yellow i Sky Blue.

Nowa odsłona luksusowego sportowego coupé RC zadebiutuje 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Sprzedaż nowego modelu w Europie rozpocznie się pod koniec 2018 roku.

Zapraszamy do serwisu specjalnego Paris Motor Show 2018.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA