[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Nowy Lexus RC – premiera w Paryżu

Odświeżony Lexus RC zadebiutuje podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu. Auto ma bardziej sportową i elegancką stylistykę, lepszą aerodynamikę i zawieszenie.

Lexus RC 2018 Lexus RC 2018, fot. Lexus

Lexus RC pojawił się na rynku w 2014 roku i najwyższy już czas, żeby przeprowadzić face lifting modelu. Choć stylistyka i rozwiązania techniczne skutecznie opierają się próbie czasu, producent zadbał o poprawę kilku aspektów, co przełożyć się ma na lepszą sprzedaż.

Pod kątem stylistyki nadwozia zmian jest stosunkowo niewiele. Nieznacznie przeprojektowano niektóre detale, upodobniając design do modelu LC. Więcej modyfikacji znajdziemy za to w kabinie samochodu - od wysokiej jakości materiałów, po układ elementów sterujących i wskaźników.

Japończycy zapowiadają, że nowy model znacznie ulepszono pod kątem aerodynamiki, opon i zawieszenia, a także poprawy reakcji silnika i wyczucia układu kierowniczego. Wszystko to ma zbliżyć Lexusa RC do poziomu wyznaczonego przez model LC.

REKLAMA

Lexus RC 2018 Lexus RC 2018, fot. Lexus

W narożnikach tylnego zderzaka dodano wyloty kanałów powietrza, co zapewnia większą stabilność prowadzenia i lepsze ogólne wrażenia z jazdy. Większy jest też rozstaw kół i niżej położony środek ciężkości. Tylne lampy zespolone mają teraz bardziej wyraziste soczewki w kształcie litery L, które są nowym znakiem charakterystycznym sportowych coupé Lexusa.

Co jeszcze zmieniło się w nowym Lexusie RC? Zastosowano opony o większej przyczepności, które dają bezpośrednią reakcję na ruchy koła kierownicy. Wprowadzono również nowe amortyzatory, które zapewniają znaczną siłę tłumienia przy mniejszych prędkościach ruchów pionowych zawieszenia kół. W zawieszeniu zastosowano też sztywniejsze tuleje metalowo-gumowe.

Nowy RC przeszedł rozległy program testów w rzeczywistych warunkach, podczas których inżynierowie odpowiedzialni za podwozie dostrajali jego parametry, aby uzyskać jak najlepsze prowadzenie się samochodu. Reakcje 2-litrowego turbodoładowanego silnika na zmiany położenia przepustnicy zostały skorygowane, by zapewnić bardziej bezpośrednie wrażenie przyspieszania.

REKLAMA

Lexus RC 2018 Lexus RC 2018, fot. Lexus

Jeśli chodzi o model RC F SPORT, ma on ten sam wzór siatki wlotu powietrza, jak w pozostałych modelach Lexus F SPORT. Wyposażono go także w wiele niestandardowych detali, które występują tylko w tych wersjach. Należą do nich wyraziste 19-calowe obręcze kół, inspirowane wzorami stosowanymi w luksusowych flagowych sedanach LS i coupé LC. Nowy RC będzie dostępny w 11 kolorach nadwozia, w tym Flare Yellow i Sky Blue.

Nowa odsłona luksusowego sportowego coupé RC zadebiutuje 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Sprzedaż nowego modelu w Europie rozpocznie się pod koniec 2018 roku.

Zapraszamy do serwisu specjalnego Paris Motor Show 2018.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 400 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij