Nowy Lexus RX!

Lexus RX
Nowy Lexus RX
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 270 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Producent zaprezentował dwie wersje nowego auta - jedną wyposażoną w benzynową jednostkę napędową, drugą zaś z napędem hybrydowym. Pod maską pierwszego z nich spoczywa 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 275 koni mechanicznych. Współpracuje on z sześciostopniową skrzynią biegów z możliwością sekwencyjnej zmiany przełożeń.

W przypadku odmiany 450h, silnik elektryczny współpracuje także z 3,5-litrową jednostką napędową. Moc układu hybrydowego wynosi teraz 295 koni mechanicznych, czyli jest o 27 koni mechanicznych większa niż w przypadku poprzedniego modelu.

Auto posiada automatycznie dołączany napęd na cztery koła - w normalnych warunkach jest przednionapędowe (przy przedniej osi umieszczony jest jeden silnik elektryczny). W odróżnieniu od zwykłych konstrukcji, pod tunelem środkowym nie biegnie w nim wał napędowy, natomiast przy tylnej osi zamontowany jest drugi silnik elektryczny, dołączany w przypadku wystąpienia poślizgu przednich kół.

Lexus RX to samochód naszpikowany elektroniką. Wewnątrz posiada nowy system nawigacji oraz coś, co się nazywa "remote touch", czyli odmiana myszy komputerowej, służącej do obsługi wszystkich urządzeń zamontowanych na konsoli środkowej. Dla fanów muzyki mamy też dobrą informację - wewnątrz auta znajduje się rozbudowany system audio marki Mark Levinson.

RX może pochwalić się też bardzo dobrym współczynnikiem oporu powietrza, wynoszącym 0,32 oraz zewnętrznymi lusterkami wstecznymi z kamerą ulokowaną nad tym po stronie pasażera. Dzięki niemu kierowca może oglądać na monitorze tzw. martwe pole.

Lexus RX350 wejdzie do sprzedaży w lutym przyszłego roku, natomiast RX450h - dopiero na jesień.

   Źródło: Lexus

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA