Nowy Lexus RX zaprezentowany w Nowym Yorku

Najnowszy SUV japońskiego producenta idealnie wpisuje się stylistykę zapoczątkowaną przez NX-a. Na wskroś futurystyczny Lexus RX przyciąga uwagę. 

fot. autoexpress.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 270 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W świecie motoryzacji tak już jest, że prezentowane przez producentów concept cary pełne są ekspresji, fantastycznych detali i ciekawych kształtów. Następnie księgowi ściągają designerów na ziemię, obcinają koszty i finalnie z futurystycznego konceptu powstaje nudne auto jakich setki na drogach.

REKLAMA

Jeśli więc chcesz wyróżnić się na ulicy, a nadwozia samochodów koncepcyjnych rodem z science fiction trafiają w twój gust, musisz wybrać się do salonu Lexusa, gdzie już jakiś czas dostępny jest awangardowy SUV NX, a niebawem dołączy do niego nowa generacja RX-a, który właśnie ma swoją premierę na salonie samochodowym w Nowym Yorku.

Raptem kilka dni przed targami, Lexus opublikował jedno zdjęcie zapowiadające nadchodzącego SUV-a. Nasze przewidywania się sprawdziły, nowy RX wygląda niesamowicie, a tak stylizowanego nadwozia próżno szukać u konkurentów. Duży SUV Lexusa kontynuje estetykę NX-a i podobnie jak on zaskakuje mnogością płaszczyzn, których można się dopatrzeć na karoserii. Ostre, jakby cięte laserem lub samurajskim mieczem linie tworzą bardzo agresywną bryłę. Całość dopełniają dwa nieodzowne dla aktualnych Lexusów elementy – ogromny trapezoidalny grill oraz światła do jazdy dziennej w kształcie łyżwy.

W Nowym Yorku zaprezentowane zostały dwa warianty silnikowe: RX 350 oraz RX 450h. Ten pierwszy to 3,5-litrowa V-szóstka, która generować będzie około 300 KM, drugi natomiast to oczywiście hybryda pracująca w trybie Atkinsona. 450h korzysta z tej samej V6, ale wspomaga się dodatkowo silnikiem elektrycznym, a efektem ich współpracy również ma być stado 300 KM, tyle, że bardziej ekologicznych.

fot. autoexpress.co.uk
fot. autoexpress.co.uk
   

Nowy RX będzie miał do zaoferowania swoim nabywcom nie tylko żwawe jednostki napędowe i futurystyczną karoserię, ale również bardzo bogate wyposażenie, którego wymienianie mogłoby zająć sporo czasu. Auto ma też znacznie poprawić się pod względem prowadzenia w stosunku do obecnego modelu.

Tylko czy europejczycy docenią jego odważną stylistykę i zamiast do niemieckich salonów skierują się do dealerów Lexusa? My lekko znudzeni hegemonią SUV-ów zza zachodniej granicy trzymamy kciuki za nowego RX i będziemy wypatrywać go na naszych ulicach. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA