REKLAMA

Nowy Lexus na bazie Toyoty Yaris Cross

Lexus przygotowuje crossovera segmentu B, który ma być konstrukcyjnie spokrewniony z pokazaną niedawno Toyotą Yaris Cross. Co już o nim wiemy?

Lexus - logo Materiały prasowe
Lexus - logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy SUV segmentu B od Lexusa jest w fazie przygotowań. Samochód ma być mniejszy od oferowanego obecnie i odnoszącego sukcesy kompaktowego modelu UX i jednocześnie konstrukcyjnie spokrewniony z najnowszym modelem Toyoty. To ma sens, zważywszy na dużą popularność crossoverów.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

Najmniejszy Lexus w ofercie

Jak wspomnieliśmy, nowy crossover Lexusa ma być oparty na tej samej platformie, co zaprezentowana niedawno Toyota Yaris Cross. Samochód będzie zatem przedstawicielem segmentu B i jednocześnie najmniejszym autem w ofercie Lexusa.

Jeśli wierzyć pojawiającym się coraz odważniej doniesieniom, nowy model przyjmie nazwę Lexus BX – B od segmentu, w którym zadebiutuje, a X to litera zarezerwowana dla SUV-ów japońskiej marki.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Kiedy możemy spodziewać się premiery Lexusa BX? Zacznijmy od tego, że Toyota Yaris Cross, która została pokazana kilka tygodni temu, w sprzedaży pojawi się dopiero w 2021 roku. Opracowany na tej samej platformie model Lexusa miałby mieć swój debiut dopiero dwa lata później.

Lexus BX – nadwozie

Wspólne z Toyotą Yaris Cross podwozie zwiastuje nam mniej więcej to, czego możemy spodziewać się po nowym Lexusie. Yaris Cross mierzy niecałe 4,2 m długości i 1,765 m szerokości, a jej rozstaw osi wynosi 2,56 m.

Toyota Yaris Cross

Porównując te wymiary z Lexusem UX, Yaris Cross jest o około 30 cm krótszy, o 7,5 cm węższy, a odległość między osiami w tym modelu to 2,64 m, czyli o 8 cm mniej. Yaris Cross, tak jak inne nowe samochody Toyoty i Lexusa, jest oparty na platformie w architekturze TNGA, która obniża środek ciężkości oraz zwiększa sztywność nadwozia.

Lexus BX będzie miał podobne wymiary, jak Yaris Cross i także skorzysta z architektury TNGA. Pod maską na pewno znajdzie się też napęd hybrydowy. W przypadku nowego crossovera Toyoty to układ o mocy 116 KM z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra.

W ofercie możemy spodziewać się również napędu na cztery koła, który dostaniemy także w Toyocie Yaris Cross. Do tego oczywiście Lexus postara się, żeby pod względem poziomu luksusu i wykończenia wnętrza jego model różnił się od propozycji Toyoty. Czekamy zatem na ostateczne potwierdzenie i pierwsze oficjalne zdjęcia.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA