Nowy Lotus Elise w 2020 roku

Fani brytyjskiej marki z pewnością ucieszą się z tej wiadomości. Nowe wcielenie Lotusa Elise wraca do korzeni. Dwuosobowy roadster będzie lekki i bardzo szybki.

Szef Lotusa w rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami zdradził niedawno, że kolejna odsłona modelu Elise pojawi się w 2020 roku. Jean-Marc Gales dodał do tego bardzo ważną kwestię. Nowe auto będzie wierne dziedzictwu marki. Z tych słów można wywnioskować, że nowy model będzie tak lekki, jak tylko się uda. Pierwsze plotki mówią o 900 kg masy. W takim wypadku drogowa wersja byłaby lżejsza niż dotychczasowy, wyczynowy Elise Cup 250, który waży 921 kg.

Zaplanowana dieta to nie wszystko. Auto będzie musiało spełnić najbardziej rygorystyczne normy, włącznie z tymi obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych. Na liście wyposażenia pojawią się boczne poduszki powietrzne oraz kontrolowana strefa zgniotu.

Sześć lat minęło od momentu, gdy na targach w Paryżu Lotus zaprezentował model Elise w wersji koncepcyjnej. Auto miało być większe, mocniejsze i do tego droższe. Jednak nowe założenia dotyczące tego modelu są bardziej konkretne. Tak samo jak sytuacja finansowa brytyjskiej marki. Szef Lotusa poinformował, że po raz pierwszy od dwóch dekad marka przynosi zyski. Przez ostatni rok sprzedano 2 tysiące samochodów. Na następne dwanaście miesięcy firma ustaliła cel o tysiąc egzemplarzy wyższy. Jeżeli trend utrzyma się przez następne lata, możemy być spokojni o przyszłość Lotusa.

Zobacz także:
REKLAMA