Nowy Mercedes GLE Coupe: X6 z gwiazdą?

Mercedes chyba chce być rekordzistą w ilości dostępnych modeli. Obecnie jest ich 16 (nie licząc odmian) i dołącza do nich kolejny. Oto nowy Mercedes GLE Coupe, czyli SUV o nadwoziu coupe.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 286 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes GLE, zgodnie z nową nomenklaturą Mercedesa, ma być oparty na Klasie E. Tak samo jak GLA, na Klasie A i GLC (premiera nieznana) na Klasie C. GLE to luksusowy SUV o nadwoziu coupe. Mimo wyższego nadwozia Merc nie udaje, że nadaje się w teren. To typowa bulwarówka. Sam Mercedes twierdzi, że kierowca ma czuć się w nim bardziej sportowo niż off-roadowo.

O charakterze auta decyduje kierowca, za pomocą systemu DYNAMIC SELECT, gdzie może wybierać pomiędzy czterema trybami jazdy.

Design nowego Mercedesa GLE łudząco przypomina BMW X6. Czy to przypadek? Tego nie wiadomo, natomiast niemalże bliźniaczym designem Mercedes nie ukrywa, kto jest jego największym konkurentem. Przód auta przypomina ML-a (którego de facto zastępuje) i GL-a, jest jedynie lepiej wyprofilowany i obły niż więksi bracia. Potężna maska z dwoma wybrzuszeniami to charakterystyczny element luksusowych merców. Po dwóch stronach ogromnego grilla z gwiazdą, znalazły się reflektory w pełni LED-owe z funkcją Intelligent Light System.

Tylna część auta przypomina z kolei sportowego AMG GT. Charakterystyczne światła LED, połączono chromowanym pasem. Dół to chromowany pseudo-dyfuzor z równie błyszczącymi końcówkami układu wydechowego.

Mercedes GLE Coupe

Mercedes GLE Coupe to pierwszy samochód ze Stuttgartu z nowej oferty AMG Sport. Oznaczony symbolem 450 AMG ma pod maską doładowaną V-szóstkę o mocy 367 KM i 520 Nm, dostępnych już od 1700 obr/min. Oprócz tego wersja AMG Sport będzie wyróżniać się rasowymi zderzakami, 20-, 21- lub 22-calowymi felgami oraz dodatkowym trybem SPORT+ w systemie DYNAMIC SELECT.

Obok mocnego AMG, w ofercie GLE będzie jeszcze diesel 350 4MATIC o mocy 258 KM i 620 Nm oraz słabsza benzynowa jednostka 400 4MATIC z motorem V6 o mocy 333 KM. Wszystkie jednostki napędowe są wyposażone w napęd na cztery koła oraz 9-biegową skrzynię 9G-TRONIC.

GLE jest wyrośnięty, ma 490 cm długości, 200 cm szerokości 173 cm wysokości. Takie rozmiary powodują dużo przestrzeni w środku i zapewne sporą masę. Producent nie podaje dokładnych wartości, ale będzie to ok. 2 ton.

Mercedes GLE Coupe

Jak to w nowoczesnych Mercedesach bywa, GLE będzie nafaszerowany elektroniką w zakresie bezpieczeństwa. Dostępny będzie pakiet Driving Assistance Plus, który zawiera m.in. system DISTRONIC PLUS, PRE-SAFE, który wykrywa pieszych, system utrzymujący auto na pasie jezdni oraz PARKTRONIC z kamerą o zasięgu 360o .

Debiut Mercedesa GLE Coupe nastąpi podczas targów w Detroit. Sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA