Nowy Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia

Mercedes opublikował pierwsze zdjęcia nowej generacji swojego flagowego modelu z gamy aut użytkowych. Zobaczcie, jak wygląda wnętrze nowego Sprintera.

Mercedes Sprinter 2018
Mercedes Sprinter 2018

Oficjalna prezentacja nowego Mercedesa Sprintera w całej okazałości ma nastąpić w lutym przyszłego roku. Przeprojektowany samochód dostawczy z gwiazdą na masce będzie mieć nowy projekt deski rozdzielczej - nowoczesny i z lepszej jakości materiałów.

REKLAMA

Bardzo dobrze, nowocześnie i lekko wygląda trójramienna, wielofunkcyjna kierownica, która przypomina tę z modeli osobowych. Na desce rozdzielczej, pomiędzy tradycyjnymi zegarami, znalazł się sporej wielkości kolorowy wyświetlacz, pokazujący najważniejsze informacje.

Idźmy dalej. Na środku deski rozdzielczej w oczy rzuca się "panel sterowania", którym jest duży ekran dotykowy systemu Mercedes PRO, obsługujący urządzenia systemu multimedialno-rozrywkowego.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes Sprinter 2018
Mercedes Sprinter 2018

Dla ułatwienia pracy zawodowcom, nowy Sprinter będzie wyposażony w gniazda ładowania USB oraz łączność bezprzewodową z hotspotem WiFi. Nie zabraknie aplikacji i narzędzi ułatwiających obsługę flot, przekazujących dane o samochodzie, konieczności wykonania przeglądu, czy chociażby wskazujących kierowcy adres kolejnej dostawy.

Sprzedaż nowego Mercedesa Sprintera ruszy na wiosnę 2018 roku. Samochód, tradycyjnie, dostępny będzie w szerokiej gamie wersji nadwoziowych, różniących się m.in. konstrukcją, rozstawem osi czy ładownością. Producent twierdzi, że zaoferuje ponad.... tysiąc wariantów pojazdu.

REKLAMA

Mercedes Sprinter 2018
Mercedes Sprinter 2018

W ofercie będą zarówno bazowe modele, w których najważniejsza będzie cena i walory użytkowe - tu podobno w standardzie nie dostaniemy nawet radia, jak i topowe wersje, z rozbudowanym systemem multimedialnym, wygodnymi fotelami i wysokiej jakości tapicerką.

Oprócz modelu z napędem tradycyjnym, producent przewiduje wprowadzenie elektrycznego eSprintera. Jego debiut planowany jest na rok 2019 i dopiero bliżej tej daty poznać mamy dane techniczne.

REKLAMA

REKLAMA