REKLAMA

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV - face lifting hitu

Mitsubishi Outlander PHEV w nowej odsłonie debiutował dwa lata temu w Genewie. Najchętniej kupowany model z napędem hybrydowym plug-in w Europie pojawił się właśnie w Polsce.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Materiały prasowe
Mitsubishi Outlander PHEV 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W Polsce samochody hybrydowe typu plug-in wciąż są rynkową niszą. Dlatego Mitsubishi nie spieszyło się z wprowadzeniem nowej wersji Outlandera PHEV na nasze drogi. Model, który wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce debiutował już dwa lata temu na salonie samochodowym w Genewie.

Warto w tym miejscu dodać, że w ujęciu globalnym Outlander PHEV jest prawdziwym bestsellerem Mitsubishi. Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym plug-in w Europie od roku 2015 aż po 2019. Do dziś w Europie sprzedano ponad 160 tys. sztuk, a na świecie ponad 236 tys.

Mitsubishi Outlander PHEV – co nowego?

Wśród najważniejszych zmian wymienić można zastąpienie 2-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Otto, jednostką 2.4 pracującą w cyklu Atkinsona, zwiększoną o 10 proc. moc generatora, wyższą o 10 proc. moc tylnego silnika elektrycznego, pojemność akumulatora większą o 15 proc., moc wyjściową akumulatora wyższą o 10 proc. oraz zaktualizowane oprogramowanie systemu PHEV.

Pojawiły się oprócz tego nowe tryby jazdy - SPORT oraz SNOW, który zapewnia większą pewność na pokrytych śniegiem lub śliskich nawierzchniach, wykorzystując napęd na cztery koła.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Materiały prasowe
Mitsubishi Outlander PHEV 2020

Mitsubishi Outlander PHEV – napęd

Inżynierowie zwiększyli moc silnika spalinowego. Ma on teraz 135 KM zamiast dotychczasowych 121 KM, a maksymalny moment obrotowy wzrósł ze 190 Nm do 211 Nm. Wzmocniony został poza tym tylny silnik elektryczny (ma 95 KM zamiast 82 KM), a łączna moc systemowa napędu Outlandera PHEV to teraz 224 KM.

Zdecydowano też o zwiększeniu pojemności akumulatorów, które gromadzą 13,8 kWh - o 1,8 kWh więcej niż dotychczas. Pozwala to pokonać do 45 km w trybie elektrycznym.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Mitsubishi Outlander PHEV – cennik

Cennik Mitsubishi Outlandera PHEV:

  • Intense PHEV – od 175 990 zł
  • Instyle PHEV – od 194 990 zł
  • Instyle Plus PHEV – od 209 990 zł

Pierwsze sztuki nowego modelu wjadą do polskich salonów w kwietniu bieżącego roku.

 

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA