[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


Nowy Mitsubishi Outlander PHEV w Polsce

Mitsubishi Outlander PHEV w nowej odsłonie debiutował dwa lata temu w Genewie. Doczekaliśmy się w końcu jego polskiej premiery. Znamy już cenę.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Mitsubishi Outlander PHEV 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 104 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W Polsce samochody hybrydowe typu plug-in wciąż są rynkową niszą. Dlatego Mitsubishi nie spieszyło się z wprowadzeniem nowej wersji Outlandera PHEV na nasze drogi. Model, który wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce debiutował już dwa lata temu na salonie samochodowym w Genewie.

Warto w tym miejscu dodać, że w ujęciu globalnym Outlander PHEV jest prawdziwym bestsellerem Mitsubishi. Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającym się samochodem hybrydowym plug-in w Europie od roku 2015 aż po 2019. Do dziś w Europie sprzedano ponad 160 tys. sztuk, a na świecie ponad 236 tys.

Mitsubishi Outlander PHEV – co nowego?

Najważniejsze zmiany objęły układ napędowy. Wciąż jest to napęd hybrydowy typu plug-in, jednak inżynierowie wprowadzili sporo usprawnień do rozwiązania, które zaproponowali w 2012 roku, a więc już osiem lat temu.

Najważniejsze zmiany, w dużym skrócie, to:

  • zastąpienie 2-litrowego silnika benzynowego, pracującego w cyklu Otto, jednostką 2.4 pracującą w cyklu Atkinsona,
  • zwiększona o 10 proc. moc generatora,
  • wyższa o 10 proc. moc tylnego silnika elektrycznego,
  • pojemność akumulatora większa o 15 proc.,
  • moc wyjściowa akumulatora wyższa o 10 proc.,
  • zaktualizowane oprogramowanie systemu PHEV.

W nowym aucie znajdzie się więcej trybów jazdy. Do znanych z poprzednich modeli trybów NORMAL i 4WD LOCK dodano dwa dodatkowe. Tryb SPORT daje kierowcy bardziej bezpośrednią kontrolę, zapewniając większą przyjemność z jazdy krętymi drogami. Tryb SNOW z kolei zapewnia większą pewność na pokrytych śniegiem lub śliskich nawierzchniach, wykorzystując napęd na cztery koła.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Mitsubishi Outlander PHEV 2020

Mitsubishi Outlander PHEV – silnik i parametry

W porównaniu z modelem sprzed roku 2018, silnik spalinowy nowego Outlandera PHEV ma moc 135 KM przy 4500 obr./min, zamiast dotychczasowych 121 KM przy tych samych obrotach. Wzrósł też maksymalny moment obrotowy – ze 190 Nm do 211 Nm, dostępnych także przy 4500 obr./min.

Większa jest moc tylnego silnika elektrycznego – zamiast 60 kW (82 KM) ma on teraz 70 kW (95 KM). Moment obrotowy generowany przez motor elektryczny jest niezmieniony – wynosi 195 Nm. Przedni silnik elektryczny ma z kolei moc 82 KM i moment obrotowy 137 Nm. Łączna moc systemowa napędu Outlandera PHEV to teraz 224 KM.

Zwiększono też ilość magazynowanej w litowo-jonowym akumulatorze energii. Zamiast 12 kWh teraz akumulator gromadzi 13,8 kWh. Pozwala to pokonać do 45 km w trybie elektrycznym (wg normy WLTP), a prędkość w tym trybie wzrosła do 135 km/h.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

REKLAMA

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 Mitsubishi Outlander PHEV 2020

Jak wszystkie te zmiany przekładają się na osiągi? Producent podaje, że o ile prędkość maksymalna pozostaje na tym samym poziomie 170 km/h, to przyspieszenie od 0 do 100 km/h skróciło się o 0,3 s do 10,5 s. Lepsza jest też elastyczność – od 40 do 60 km/h Outlander PHEV przyspiesza w 2,5 s (wcześniej 2,8 s), a od 80 do 100 km/h w 3,7 s (wcześniej 4,3 s).

Mitsubishi Outlander PHEV – cennik

Mitsubishi Outlander PHEV dostępny jest w trzech poziomach wyposażenia – Intense PHEV, Instyle PHEV oraz Instyle Plus PHEV.

Cennik Mitsubishi Outlandera PHEV:

  • Intense PHEV – od 175 990 zł
  • Instyle PHEV – od 194 990 zł
  • Instyle Plus PHEV – od 209 990 zł

Pierwsze sztuki nowego modelu wjadą do polskich salonów w kwietniu bieżącego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA