Nowy Nissan Leaf - premiera w tym roku

Japoński producent zaczyna podgrzewać atmosferę przed najważniejszą premierą. Już za kilka miesięcy poznamy nowego Nissana Leaf, który będzie miał większą baterią baterię i zaoferuje dużo lepszy zasięg.

Nissan Leaf - teaser
Nissan Leaf - teaser
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsze wcielenie Nissana Leaf jest dostępne na rynku od 2011 roku. W tym czasie japoński producent sprzedał ponad 260 000 egzemplarzy elektrycznego kompaktu. Nowy model zaoferuje zasięg na poziomie ok. 350-400 km. To oznacza około 100-150 km do większego zasięgu niż u poprzednika, którego maksymalny zasięgu wynosi 250 km. W nowym modelu zostaną zainstalowane nowe baterie litowo-jonowe o pojemności większej o 60 kWh, czyli ich pojemność będzie w sumie dwa razy większa.

REKLAMA

W kwestii wyglądu nowy Leaf ma wyglądać podobnie do nowej Micry. Zdradzają to pierwsze zdjęcia ujawnione przez producenta, zdradzające kształt przednich reflektorów w technologii LED. Sylwetka pojazdu powinna być zgrabniejsza niż u poprzednika. Zapowiedzią nowego Leafa był pokazany w 2015 roku na salonie w Tokio IDS Concept. Auto będzie dłuższe i bezpieczniejsze od wcześniejszej generacji. Samochód zyska funkcję częściowo autonomicznej jazdy, a m.in możliwość jazdy po autostradzie.

Elektryczny Nissan ma kosztować mniej niż 40 000 dolarów. Kolejne informacje pojawią się w najbliższym czasie. Nowe wcielenie Leafa zadebiutuje już we wrześniu na salonie we Frankfurcie. Japoński model będzie konkurować z Teslą Model 3 i Oplem Amperą-E.

Zobacz także:
REKLAMA