Nowy Nissan Micra na Motor Show 2017

W Poznaniu, podczas Motor Show zostanie pokazana piąta generacja Nissana Micry. Ten popularny miejski samochód przeszedł rewolucję. 

Nissan Micra

Na stoisku Nissana w hali nr 6A odwiedzający będą mieli możliwość przyjrzeć się czterem bogato wyposażonym egzemplarzom Micry. Gama tego modelu składa się z pięciu poziomów wyposażenia: Visia, Visia+, Acenta, N‑Connecta oraz Tekna. Te dwie ostatnie specyfikacje zostaną pokazane w Polsce. Wszystkie auta na targach mają być wyposażone w benzynową jednostkę napędową o mocy 90 KM i pojemności 0.9 l. Na rynku do wyboru pojawią się jeszcze dwa silniki – benzynowy wolnossący 1.0 o mocy 73 KM oraz wysokoprężny 1,5-litrowy 90 KM.

REKLAMA

W nowej generacji modelu mocno postawiono na bezpieczeństwo – dodano obszerny zestaw nowych systemów. Najciekawsze z nich to System inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy samochodu oraz System awaryjnego hamowania przed przeszkodą, który rozpoznaje nie tylko poprzedzające samochody, ale także pieszych i rowerzystów. W cennikach można znaleźć jeszcze m.in. system kamer 360 stopni. Wcześniej Nissan oferował te rozwiązanie jedynie w większych modelach. Widok z góry samochodu ułatwia użytkownikom parkowanie czy manewrowanie w ciasnych miejscach.

Na targach Motor Show będzie okazja, aby przekonać się, jak działa specjalnie zaprojektowany system nagłośnienia BOSE Personal z głośnikami zamontowanymi w zagłówku fotela kierowcy.

Między 6 a 9 kwietnia  w hali nr 6A będzie można z bliska przyjrzeć się piątej generacji wspomnianego samochodu. Czy pracownicy Nissana powinni się przygotować na najazd klientów? O tym przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

REKLAMA