Nowy Nissan Pulsar: Następca Tiidy

Nowy hatchback Nissana wyglądem przypomina swoich braci. Nowy Nissan Pulsar dołącza do gamy marki z nowym, świeżym designem i nowoczesnymi silnikami.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W porównaniu do swojego poprzednika, Tiidy, Nissan Pulsar wygląda jakby przybył z odległej galaktyki. Designerska przepaść. Wyglądem kontynuuje dynamiczny design Nissana i w pełni identyfikuje się z innymi modelami marki.

Podobnie jak nowy X-Trail, tak samo Pulsar będzie naładowany systemami poprawiającymi bezpieczeństwo, tzw. pakietem Safety Shield. W standardzie dostajemy system, który wykrywa poruszające się obiekty, ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i o pojazdach w martwym polu. Dostępny też będzie system kamer, monitorujących samochód w promieniu 360o.

Pod maską nowego Nissana znajdziemy na razie dwa silniki, benzyniaka i diesla. Ten pierwszy to jednostka 1.2 DIG-T o mocy 115 KM, a drugi 1.5 dCi o mocy 110 KM i 260 Nm. W 2015 roku ma wejść mocny, benzynowy silnik 1.6 z turbodoładowaniem o mocy 190 koni. Tak jak w przypadku innych modeli Nissana, Pulsar będzie dostępny z opcjonalną, bezstopniową skrzynią Xtronic.

Produkowany w Barcelonie Nissan Pulsar wejdzie do sprzedaży jesienią 2014 roku.

Zobacz także:
REKLAMA