Nowy Nissan X-Trail

Nowy Nissan X-Trail dołącza do swoich braci uzupełniając gamę Nissana. Z nowym silnikiem, nowoczesną technologią i designem wjedzie do salonów w lipcu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 440 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Nissan X-Trail został gruntownie przeprojektowany i teraz stylistycznie nawiązuje do swoich braci, Qashqaia i Juke'a. Modne dzisiaj LED-y nadają mu nowoczesnego i eleganckiego kształtu. Diody wykorzystywane są nie tylko jako światła do jazdy dziennej, ale też jako zwykłe reflektory.

Nowy X-Trail jest o 17 mm dłuższy (4 643 mm), o 30 mm
szerszy i o 5 mm niższy od poprzednika. O 76 mm zwiększył się też
rozstaw osi, natomiast nie zmienił się prześwit, który wynosi 210 mm. Nowy model jest teraz lżejszy o 90 kg.

We wnętrzu też zmiany. Jest bardziej przestronne i ergonomiczne, a na pokładzie znajdziemy wiele bajerów poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróży. W konsoli centralnej umieszczono system NissanConnect z siedmiocalowym ekranem i  funkcjami umożliwiającymi komunikację ze
smartfonem. W środku poprawiono też jakość materiałów i teraz znajdziemy tam skórę, chrom i wykończenie al'a lakier fortepianowy.

Innowacyjne rozwiązanie w bagażniku w prosty sposób, posługując się jedną ręką, można podzielić przestrzeń bagażową na górną i dolną strefę. Nośność wyższej półki wynosi 10 kg - środkowej 75 kg. Podział bagażnika umożliwia na przykład jednoczesne przewożenie wózka dziecięcego przy zachowaniu w pełni użytecznej powierzchni bagażowej na mniejsze i lżejsze przedmioty.

Nie mogło zabraknąć systemów poprawiających bezpieczeństwo. W pakiecie Safety Shield znajdziemy: system hamowania awaryjnego, ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i o pojazdach w martwym polu.

Przyjazny misiom polarnym jest nowy silnik diesla dCi 130. Motor dysponuje mocą 130 KM i 320 Nm. Można go "spiąć" z dwoma lub czterema kołami za pośrednictwem manualnej "szóstki" lub bezstopniowej skrzyni Xtronic. W 2015 roku do oferty dołączy turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 DIG-T
o mocy 163 KM.

Do salonów nowy Nissan X-Trail wjedzie w lipcu.

Zobacz także:
REKLAMA