Nowy Opel Astra jeszcze w tym roku!

Choć aktualny Opel Astra jest na rynku już dość długo, to wciąż wygrywa nasze testy z niektórymi rywalami. Nowa generacja tego udanego kompaktu nadjedzie jeszcze w tym roku. 

fot. autocar.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zakamuflowana, nowa Astra została przyłapana podczas testów, będących już na ostatniej prostej. Skąd wiadomo, że ten oklejony folią pojazd to właśnie Astra? Po pierwsze, aktualny model jest już na tyle długo na rynku, że kiedyś w końcu trzeba było rozpocząć pracę nad nowym wcieleniem. Po drugie, dzięki światłom do jazdy dziennej, których folia całe szczęście nie zakryła. Ich kształt oraz umiejscowienie jako żywo przypominają nam większą Insygnię.

REKLAMA

Przez kamuflaż dostrzec też można wzór świateł postojowych z tyłu. Niczym nie zakryte alufelgi również przyciągają uwagę swoim wzorem i musimy przyznać, że są na tyle atrakcyjne, że chętnie widzielibyśmy je w produkcyjnej Astrze. To, co jeszcze możemy dostrzec, to wyraźne przetłoczenie na boku auta, rozciągające się od przodu auta aż po tylne lampy.

Z pod folii nie można jednak dostrzec dwóch elementów, które mają stać się głównymi wyróżnikami nowej Astry. Chodzi tu zarówno o chromowaną listwę biegnącą wzdłuż górnej linii okien, jak ma to miejsce w aktualnej Astrze GTC, oraz o nowy grill podobny do tego z Opla Adama, lecz wzbogacony o elegancję Insignii dzięki chromowanym ozdobnikom. Oba te elementy mają stać się elementami charakterystycznymi wszystkich przyszłych Opli.

Nowa Astra ma bazować na lekko unowocześnionej platformie Delta. Powstanie na niej zarówno hatchback, trzy-drzwiowe coupe oraz kombi. Korzystając z nowych materiałów Astra ma znacząco zejść ze swojej aktualnej wagi, co pozytywnie wpłynie na prowadzenie i ekonomię.

Finalny rezultat pracy konstruktorów i designerów Opla poznamy już we wrześniu, na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, gdzie Astra będzie miała swoją premierę. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA