Nowy Opel Astra na pierwszych zdjęciach

Nowa generacja Opla Astry zbliża się wielkimi krokami. Producent opublikował właśnie pierwsze zdjęcia, które uchylają rąbka tajemnicy. Auto utrzymane będzie w nowej stylistyce Opla.

Opel Astra 2022 fot. materiały prasowe
Opel Astra 2022
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel zaprezentował zdjęcia zapowiadające przyszłą Astrę, która będzie pierwszą zelektryfikowaną generacją popularnego kompaktu niemieckiej marki. Nowa odsłona modelu Astra, bazująca na platformie wspólnej z nowym Peugeotem 308, zaprojektowana stylistycznie i technicznie w Rüsselsheim w Niemczech, będzie dostępna jako dynamiczny pięciodrzwiowy hatchback oraz uniwersalne, rodzinne kombi Sports Tourer. Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku w zakładach w Rüsselsheim.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co wiemy o tym modelu? Na tym etapie stosunkowo niewiele. Fotografie zdradzają jednak charakter, w jakim utrzymana będzie stylistyka nowej Astry. Mówimy tu o czystych, dość kanciastych liniach nadwozia i obecności charakterystycznego dla wszystkich nowych modeli marki przodu, nazwanego Opel Vizor. Znamy go już choćby z nowej Mokki czy odświeżonego Crosslanda.

Z nową Astrą producent wiąże duże nadzieje. Model ten ma przyciągnąć do marki wielu nowych klientów i odmłodzić nieco średni wiek decydujących się na niemiecki kompakt. Auto otrzyma zelektryfikowane napędy, wykorzystujące zarówno silniki benzynowe, jak i diesle. Pojawić się ma także hybryda plug-in, w tym – jeśli wierzyć niepotwierdzonym doniesieniom – taka w wersji 300-konnej z napędem na obie osie. W końcu koncern PSA, do którego należy Opel, ma w swojej gamie tego typu rozwiązania.

Na koniec zaglądamy do kabiny, gdzie królują gładkie tafle ekranów – tego przed wzrokiem kierowcy, pełniącego rolę wirtualnych zegarów, jak i tego do obsługi multimediów. Ten w pełni przeszklony cyfrowy kokpit nazywa się Pure Panel i nawiązuje do jednolitej płaszczyzny Opel Vizor na przodzie nadwozia. Fizyczne przyciski zredukowano do minimum, nadając im formę dopracowanych stylistycznie klawiszy.

Szczegółowe informacje o nowej generacji kompaktowego modelu marki Opel zostaną opublikowane już wkrótce.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA