Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Nowy Opel Calibra - pierwsze wizualizacje

Już tylko tygodnie dzielą nas od oficjalnej prezentacji koncepcyjnego Opla GT, który ma być nowym wcieleniem Calibry. Właśnie pojawiły się pierwsze wizualizacje tego modelu na bazie Buicka Avista.

Kilka godzin temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia przygotowane przez znanego internetowego rysownika samochodów, X-Tomi. Węgier przygotował wizualizacje nowego Opla Calibra na bazie modelu Buick Avista. Projektant zmienił cały przedni pas dodając nowy grill, lampy, zdezrzak oraz znaczek Opla.

Plotki na temat następcy Calibry pojawiają się już od kilku tygodni. Niemiecki producent zapowiedział model koncepcyjny GT podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Na razie nie potwierdzono daty produkcji, ale jest dużo przesłanek mówiących o tym, że auto pojawi się w produkcji.

Opel Calibra był dwudrzwiowym coupe zbudowanym na płycie podłogowej Vectry. Samochód był produkowany w latach 1989-1997. Auto wyróżniało się bardzo niskim współczynnikiem aerodynamiki wynoszącym 0,26. Przez cały okres produkcji sprzedano 239 118 egzemplarzy.

Kilka lat temu Opel wracał już do tematu Calibry. W 2007 roku zaprezentowano model GTC Concept, który stylistyką nawiązywał do poprzednika, ale do tej pory nie pojawił się w produkcji. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wyposażenie składa się już z zaawansowanych technologii wiec komfort jazdy na pewno jest wysoki. Jak jeździłem rocznym modelem pożyczanym w Panek to już zdumiewał mnie pod względem komfortu i możliwości.
    ~michal2, 2017-08-17 22:14:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij