REKLAMA

Nowy Opel Combo Life - pierwsze zdjęcia

Nowa, piąta już generacja Opla Combo ujrzała światło dzienne przed premierą, zaplanowaną na salon samochodowy w Genewie.

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Opel Combo Life to jeden z trójki modeli, które dzielą ze sobą niemal wszystkie podzespoły, różniąc się za to mocno wyglądem. W zeszłym tygodniu poznaliśmy pierwszego z nich - był to Citroen Berlingo. Następnie przyjdzie kolej na Peugeota Partnera, ale to za chwilę. Teraz na tapecie Opel.

Opel Combo Life będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy poszukują samochodu osobowo-dostawczego, tak zwanego kombivana, ale nie odpowiada im młodzieżowy, ekstrawagancki styl Citroena Berlingo. Opel proponuje nieco bardziej konserwatywne podejście do stylistyki.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Samochód jest przestronny i uniwersalny, wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne. Można go zamówić w wersji krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m), w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej.

Oba warianty mają wysokość 1,8 metra i będą dostępne w konfiguracji z pięcioma lub siedmioma fotelami. Przedni fotel pasażera składa się, tworząc jedną płaszczyznę z tylnymi siedzeniami i zwiększając długość przestrzeni ładunkowej.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

W pięciomiejscowej wersji o standardowej długości minimalna pojemność bagażnika wynosi 597 litrów. Klienci oczekujący jeszcze większej przestrzeni mogą oczywiście zdecydować się na zakup wersji o dłuższym rozstawie osi i minimalnej pojemności bagażnika wynoszącej 850 litrów.

Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika wersji standardowej wzrasta ponad trzykrotnie – do 2126 litrów. Dłuższa wersja Combo Life po złożeniu tylnych siedzeń oferuje jeszcze większą pojemność - 2693 litrów.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Opla Combo Life wyposażono w technologie i systemy wspomagające kierowcę, dobrze znane z segmentu samochodów kompaktowych i SUV-ów, takie jak:

  • system wykrywający objawy senności kierowcy,
  • kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni,
  • wyświetlacz projekcyjny (head up),
  • IntelliGrip (znany z Grandlanda X elektroniczny rozdział momentu obrotowego),
  • podgrzewane fotele,
  • podgrzewana kierownica pokryta skórą.
  • funkcja Flank Guard, która ostrzega przed uderzeniem w przeszkodę podczas manewrowania przy małych prędkościach.

Combo Life jest wyposażony w typowe dla Opla najnowsze systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto i z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej wynoszącej nawet osiem cali.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Porty USB w pierwszym i drugim rzędzie umożliwiają ładowanie tabletów i smartfonów, a dzięki dogodnie umieszczonemu gniazdku 230 V jeden z pasażerów może nawet podłączyć laptop. Kompatybilne smartfony można również ładować za pomocą indukcyjnej ładowarki bezprzewodowej znajdującej się pod przyciskami sterującymi klimatyzacją.

Co pod maską? Producent nie podaje jeszcze szczegółów. W komunikacie prasowym czytamy jedynie, że w ofercie znajdzie się jeden z szerokiej gamy silników (benzynowych i wysokoprężnych) z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Po raz pierwszy w tym segmencie samochodów dostępna będzie również ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.

REKLAMA

Opel Combo Life 2018
Opel Combo Life 2018

Samochód będzie dostępny w sprzedaży już wkrótce. Sprzedaż ruszy w pierwszej, a dostawy rozpoczną się w drugiej połowie 2018 roku. Wcześniej czeka nas oficjalna premiera podczas salonu samochodowego w Genewie.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA