Nowy Opel Corsa piątej generacji

Nowe nadwozie, nowe silniki, więcej przestrzeni w środku i więcej systemów bezpieczeństwa. Nowa Corsa już nie jest tylko małym miejskim wozidełkiem, ale chce być też autem rodzinnym. Oto premiera bestsellera - Opla Corsy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Stylistyką nowa Corsa nawiązuje do innych modeli Opla. Styliści Corsy nadali jej ostre, dynamiczne kształty i przez to mały Opel wygląda bardzo nowocześnie. Przód przypomina model Adam, z tyłu to z kolei trochę Astra.

Dostępne będą wersje 3- i 5-drzwiowe. Opel twierdzi, że przy nadwoziu o długości 4 m, w środku jest wystarczająco dużo miejsca, żeby komfortowo pomieścić 5 osób.

W nowym Oplu Corsa zastosowano całkiem nowe podwozie i układ kierowniczy, a środek ciężkości jest teraz 5 mm niżej. Dzięki temu auto ma się prowadzić precyzyjniej. Elektryczne wspomaganie kierownicy ma się dostosowywać do prędkości jazdy, przy szybszej jeździe układ będzie się usztywniał. Kierowca będzie miał do wyboru dwa ustawienia zawieszenia - komfortowy i sportowy.

W nowej Corsie będzie dostępny nowy silnik 1.0 ECOTEC tylko z trzema cylindrami, ale turbodoładowany - zgodnie z myślą downsizingu. Malutki silniczek będzie występował w dwóch wariantach mocy - 90 i 115 KM. Mały Opel z tym silnikiem będzie seryjnie wyposażony w system Start/Stop. Oprócz tego w nowym Oplu Corsa znajdziemy 3 silniki benzynowe 1.2, 1.4 i 1.4 Turbo. Będzie też diesel 1.3 CDTI w wariantach 75 i 95 KM.

Przy premierze nowej Corsy debiutują też trzy skrzynie biegów. Jedna 6-biegowa manualna będzie dostępna w połączeniu z silnikiem 1.0 ECOTEC, druga to zautomatyzowany manual Easytronic 3.0. Do oferty wejdzie też 6-stopniowy szybki automat.

Na pokładzie nowego Opla Corsa znajdziemy m. in. biksenonowe lampy z doświetlaniem zakrętów, czujnik martwego pola, "Opel Eye", który odczytuje znaki drogowe, system informujący o nagłej zmianie pasa, a także ostrzegający o kolizji.

Swoją światową premierę Opel Corsa będzie miał w Paryżu podczas “Mondial de l’Automobile 2014” w październiku.

Zobacz także:
REKLAMA