Nowy Outlander - poznaj szczegóły!

Mitsubishi Outlander GT
Mitsubishi Outlander GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tak, jak pisaliśmy w piątek o amerykańskiej odmianie, także europejska wersja auta otrzymała charakterystyczny przód z osłoną chłodnicy typu Jet Fighter. Ale to nie wszystkie nowości. Auto, które jest wytwarzane w holenderskiej fabryce japońskiej marki od 8 października, jest teraz o 2,5 cm dłuższe (466,5 cm długości) oraz charakteryzuje się niższym oporem powietrza. 

W jego wnętrzu pojawiły się lepsze materiały o miękkiej fakturze, a także nowe, bardziej eleganckie detale. Mitsubishi wzbogaciło także wyposażenie Outlandera, instalując do niego teraz adaptacyjne reflektory biksenonowe, system sygnalizowania awaryjnego hamowania o nazwie ESS, system wspomagania ruszania na wzniesienia, a także ulepszony sprzęt audio firmy Rockford Fosgate oraz elektroniczny system diagnostyczny.

Między przednimi kołami pojawił się nowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 147 koni mechanicznych. Jest on dostępny tylko w odmianach z przednim napędem i współpracuje z pięciostopniową przekładnią mechaniczną lub bezstopniową skrzynią CVT. Outlander może być wyposażony teraz także wdwusprzęgłową przekładnią typu TC-SST, która oferowana jest w połączeniu z mocniejszym 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 156 koni mechanicznych.

Od momentu debiutu w Polsce, SUV Mitsubishi cieszy się niesłabnącą popularnością. Auto, ze swoją sprzedażą od stycznia do końca października 2009 roku, wynoszącą 2394 egzemplarze jest obecnie najpopularniejszym przedstawicielem swojej klasy z 12-procentowym udziałem w rynku.

W Polsce nowy Outlander jest obecnie dostępny z wysokoprężnym silnikiem 2.0 D-ID i 6-biegową mechaniczną skrzynią biegów. Już w pierwszym kwartale 2010 roku w ofercie pojawią się kolejne wersje - z nową benzynową 2-litrową jednostką napędową, z benzynowym silnikiem 2.4 (z przekładnią CVT) oraz z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 2.2 D-ID i dwusprzęgłową skrzynią biegów TC-SST.

Na razie nie dysponujemy zdjęciami europejskiej wersji odnowionego Outlandera, ale jak tylko będziemy je mieć, to od razu pojawią się w naszej galerii.  

 

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA