Nowy Peugeot 508 – dziś już oficjalnie

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Światowy debiut Peugeot 508 zapowiedziano na wrześniowy Salon Samochodowy w Paryżu, a do salonów zawita na początku przyszłego roku.

Francuski rywal Forda Mondeo i Volkswagena Passata, dostępny będzie w wersji sedan i kombi zastępując tym samym model 407.

508 to produkcyjna wersja koncepcyjnego "5 by Peugeot", prezentowanego podczas marcowej wystawy w Genewie. Zgodnie z zapowiedziami koncernu, wprowadza on firmę w nowy wymiar stylistyki wzorowany na sportowym koncepcie SR1. Należy się spodziewać, iż w przyszłości wszystkie modele tej marki otrzymają grill tego samego typu.

Wnętrze najnowszego modelu spod znaku lwa, jak twierdzą inżynierowie, ma być połączeniem najnowszych technologii z materiałami wykończeniowymi bardzo wysokiej jakości, tak wizualnie jak i w dotyku.

Na platformie koncernu PSA zastosowanej w nowym 508, bazuje również jego poprzednik - Peugeot 407 oraz Citroen C5. Jeśli chodzi o wymiary, to wpasuje się on pomiędzy 407 i 607. Jego długość 4,79 m w wersji sedan jest o 100 mm dłuższa niż 407, ale też o 100 mm krótsza od 607. Bardziej praktyczna wersja kombi mierzy za to 4,81 m długości.

Francuzi, jak na razie, nie udostępniają jeszcze zbyt wielu szczegółów technicznych, ale potwierdzają pogłoski o dostępności nowego modelu w wersji HYbrid4. Jest to połączenie turbodoładowanego silnika Diesla, montowanego z przodu auta, z silnikiem elektrycznym znajdującym się z tyłu. Będzie on dysponował łączną mocą 200 KM z napędem na wszystkie koła a emisja CO2 ma się utrzymać na poziomie 99 g/km. Wersja ta miałaby trafić do sprzedaży najprawdopodobniej w połowie 2011 roku.

W ofercie jednostek napędowych znajdą się zarówno silniki benzynowe jak i diesle. Wszystkie mają korzystać z najnowszych technologii oszczędzania paliwa, np. systemu start/stop.

Europejska wersja produkowana będzie we francuskim Rennes, ale model będzie powstawał również w Chinach - na potrzeby tamtejszego rynku.

Zobacz także:
REKLAMA