Nowy Peugeot 508 - pierwsze informacje

Auto ma się wyróżniać nowoczesną stylistyką, stawiającą go w czołówce najładniejszych modeli segmentu D.

peugeot exalt
Peugeot Exalt
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Model nowej generacji Peugeota klasy średniej udało się sfotografować podczas testów drogowych zamaskowanego egzemplarza. Kształty karoserii przypominają zaprezentowany w 2014  roku koncept Exalt. Biorąc pod uwagę linię nadwozia można odnieść wrażenie, że nowy 508 bardziej będzie przypominał 4-drzwiowe coupe niż typowego sedana

Przedni pas auta będzie podobny do tego znanego z nowych modeli, m.in. 3008 i 5008. Przednie reflektory mają być smukłe i mieć charakterystyczne „wcięcie”, a w tylnych zobaczymy charakterystyczny dla Peugeotów motyw "śladu po lwich pazurów". Zarówno przednie, jak i tylne lampy wykorzystają technologię LED.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

peugeot exalt
Peugeot Exalt

Samochód skorzysta z modułowej platformy EMP2, na której oparto m.in. kompaktowy model 308. Dzięki temu spadnie masa własna pojazdu. Ponadto zwiększy się rozstaw osi, co powinno zaowocować przyrostem miejsca w kabinie. Drugie wcielenie francuskiego przedstawiciela segmentu D wyposażone zostanie w najnowszą wersję wirtualnego kokpitu
I-Cocpit.

W gamie silników pojawią się jednostki benzynowe i wysokoprężne. Na pewno będą się na nią składać 2-litrowe diesle o mocach 150 i 180 KM. Prawdopodobny jest też nowy 1,5-litrowy diesel o mocy 130 KM, który zadebiutował w 308 po liftingu oraz 1,6 -litrowy motor benzynowy o mocy dochodzącej nawet do 270 KM. Wszystkie te silniki to konstrukcje 4-cylindrowe z turbodoładowaniem.

REKLAMA

peugeot exalt
Peugeot Exalt

Niewykluczona jest też wersja hybrydowa, znana z nowego DS7 Crossback, w której jednostka elektryczna będzie napędzała tylne koła. Auto stanie w szranki z nowym Oplem Insignią, Volkswagenem Passatem oraz Fordem Mondeo. Nowy Peugeot 508  zadebiutuje w marcu 2018 roku na targach w Genewie. Samochód ma duże szanse na sukces, tym bardziej, że pośrednio zastępuje w koncernie PSA także Citroena C5, którego produkcję niedawno zakończono.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA