[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Nowy Peugeot 508 - pierwsze informacje

Auto ma się wyróżniać nowoczesną stylistyką, stawiającą go w czołówce najładniejszych modeli segmentu D.

peugeot exalt Peugeot Exalt

Model nowej generacji Peugeota klasy średniej udało się sfotografować podczas testów drogowych zamaskowanego egzemplarza. Kształty karoserii przypominają zaprezentowany w 2014  roku koncept Exalt. Biorąc pod uwagę linię nadwozia można odnieść wrażenie, że nowy 508 bardziej będzie przypominał 4-drzwiowe coupe niż typowego sedana

Przedni pas auta będzie podobny do tego znanego z nowych modeli, m.in. 3008 i 5008. Przednie reflektory mają być smukłe i mieć charakterystyczne „wcięcie”, a w tylnych zobaczymy charakterystyczny dla Peugeotów motyw "śladu po lwich pazurów". Zarówno przednie, jak i tylne lampy wykorzystają technologię LED.

peugeot exalt Peugeot Exalt

Samochód skorzysta z modułowej platformy EMP2, na której oparto m.in. kompaktowy model 308. Dzięki temu spadnie masa własna pojazdu. Ponadto zwiększy się rozstaw osi, co powinno zaowocować przyrostem miejsca w kabinie. Drugie wcielenie francuskiego przedstawiciela segmentu D wyposażone zostanie w najnowszą wersję wirtualnego kokpitu
I-Cocpit.

W gamie silników pojawią się jednostki benzynowe i wysokoprężne. Na pewno będą się na nią składać 2-litrowe diesle o mocach 150 i 180 KM. Prawdopodobny jest też nowy 1,5-litrowy diesel o mocy 130 KM, który zadebiutował w 308 po liftingu oraz 1,6 -litrowy motor benzynowy o mocy dochodzącej nawet do 270 KM. Wszystkie te silniki to konstrukcje 4-cylindrowe z turbodoładowaniem.

peugeot exalt Peugeot Exalt

Niewykluczona jest też wersja hybrydowa, znana z nowego DS7 Crossback, w której jednostka elektryczna będzie napędzała tylne koła. Auto stanie w szranki z nowym Oplem Insignią, Volkswagenem Passatem oraz Fordem Mondeo. Nowy Peugeot 508  zadebiutuje w marcu 2018 roku na targach w Genewie. Samochód ma duże szanse na sukces, tym bardziej, że pośrednio zastępuje w koncernie PSA także Citroena C5, którego produkcję niedawno zakończono.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij