Nowy Phantom Coupe Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Phantom Coupe
Rolls-Royce Phantom Coupe

Produkcja nowego auta rozpocznie się latem bieżącego roku w miejscowości Goodwood w Wielkiej Brytanii. Coupe ma być bardziej zorientowane na kierowcę, co oznacza, że w odróżnieniu od czterodrzwiowego Phantoma, ma dawać o wiele więcej przyjemności z jazdy, ale nie pozbawiając swoich pasażerów najwyższego komfortu.

Pod jego maską pracuje 6,7-litrowy silnik V12 o mocy 453 koni mechanicznych, wytwarzający maksymalny moment obrotowy o imponującej wartości 720 Nm. Rolls-Royce chwali się, że Phantom Coupe to najoszczędniejsze auto w swojej klasie, co na pewno powinno ucieszyć... ekologów.

"Rolls-Royce od zawsze stawiał na styl i osiągi. Teraz auto wygląda nie tylko bardziej dynamicznie, ale również jeździ lepiej niż Phantom, który i tak zaskakiwał pod tym względem" - mówi Ian Cameron, szef designerów marki

Do wnętrza Phantoma Coupe można dostać się dzięki drzwiom otwieranym pod wiatr - niczym w starej Syrenie. Bagażnik o pojemności 395 litrów zmieści coś więcej niż sprzęt do golfa, a więc taka wielkość powinna wystarczyć klientom aż nadto.

Jedną z najważniejszych rzeczy w Phantomie Coupe jest jego aluminiowe zawieszenie - mocne, lekkie, zapewnia nie tylko komfortową podróż, ale i pewne prowadzenie.

"Wersja Coupe została stworzona po to, aby emanować najbardziej dynamicznymi wartościami naszej marki" - twierdzi Ian Robertson, przewodniczący Rolls-Royce Motor Cars. Już niedługo okaże się jak bardzo wartości te cenią sobie potencjalni klienci.

źródło: informacja własna

Zobacz także:
REKLAMA